XXI wiek to czas aplikacji, wideo i innych nowinek technologicznych. Świat niezwykle szybko odnalazł się w nowej wirtualnej rzeczywistości, która otwiera przed nami niesamowity potencjał. Coraz większą rolę w naszym życiu zaczynają pełnić portale, na których możemy publikować własne treści wideo dla osób zupełnie obcych – to jakby codzienny mentoring, który wspomaga subskrybentów w ich działaniach, pasjach i celach.

W dzisiejszym artykule Karolina (autorka bloga The Carolina’s Book oraz kanału na YouTube) opowie o tym jak dobrze zaprezentować się przed kamerą, na czym się skupiać oraz jak połączyć pasję z pracą.

Czy nagrywanie filmików na YouTube było dla Ciebie naturalne?

Na początku odczuwałam lekki dyskomfort ponieważ nagle musiałam otworzyć swój prywatny świat czyli mieszkanie, otoczenie przed ludźmi, których wgl nie znałam. Nigdy nie miałam jednak obaw przed odbiorem moich filmów ponieważ tworzyłam je głównie dla siebie. YouTube był moim wirtualnym pamiętnikiem.

Gdybyś miała wskazać drogę osobom, które po raz pierwszy stają przed kamerą to jakich rad byś udzieliła?

“Gadanie do obiektywu jest generalnie dziwne” i bardzo trudno jest wyrażać ekspresję czy jakiekolwiek emocje siedząc przed kamerą czy aparatem. Pierwsza rzecz, która zapewne pomoże to wyobrażenie sobie postaci przed sobą. Może to być ktokolwiek, mama, chłopak czy dziewczyna – chodzi tylko o ukierunkowanie swojego wzroku oraz zebranie myśli. Po drugiej stronie obiektywu siedzi widz/reżyser, który pragnie zobaczyć coś ciekawego, niespotykanego dotąd – niezależnie od tego czy nagrywasz filmik na YouTube czy na casting, trzeba wyobrazić sobie, że obiektyw to nasz przyjaciel!

Najtrudniejsze są zawsze początki, później trema mija i pozostaje tylko dobra zabawa ale żeby osiągnąć ten poziom to trzeba się sporo napracować.

Długo trwała Twoja asymilacja z kamerą?

Nie, ale może mieć na to wpływ fakt, że nagrywałam bardzo często. Budując swój kanał na YouTubie musiałam publikować filmy regularnie aby budować swój kontent i zachęcać nowe osoby do subskrybowania. Ostatecznie myślę że w przeciągu dwóch miesięcy zaczęłam czuć pewien komfort przy pracy z kamerą.

 

Jakie treści zobaczymy na Twoim blogu?

Tak jak już wcześniej wspominałam, blog budowałam w oparciu o swoje zainteresowania, na początku była to moda a później przebranżowiłam się na tematykę książek oraz tworzę więcej treści opiniotwórczych. Staram się przekazywać treści związane z moimi pasjami i zainteresowaniami, mocno opisujące mnie jako Karolinę, odeszłam zupełnie od tematyki mody i stylizacji”

 

Trudniej opowiada się o sobie czy o swoich zainteresowaniach?

Zdecydowanie o sobie. Opowiadanie o sobie i swoich zainteresowaniach/przeżyciach jest, moim zdaniem,  sztuką. Pisząc treści na bloga lub publikując filmiki na YouTube zastanawiałam się jak opowiadać o sobie żeby, z jednej strony nie zostać odebraną jako przemądrzałą, a z drugiej strony za zbyt mało pewną siebie. Myślę, że idealnym sposobem na dobrą prezentację jest po prostu szczerość. Opowiadanie o swoich zainteresowaniach jest bardzo proste – jeśli coś kochasz to mówienie o tym przychodzi z niezwykłą łatwością.

Blog i kanał o książkach… Podstawowe pytanie brzmi – jaka publikacja jest Twoją ulubioną?

Harry Potter i Władca Pierścieni. Ja jestem wielką fanką fantastyki a podane książki są niczym dwa filary mojej czytelniczej ścieżki. To są książki po które biegłam do księgarni już jako dziecko. Od tamtej pory wszystkie światy fantasy są dla mnie niezwykle fascynujące.

 

Pasja i praca… Dla jednych wyrazy położone na dwóch biegunach. Na szczęście dzięki osobom takim jak Karolina możemy inspirować się i poszukiwać działań, które dadzą nam prawdziwą satysfakcję.

 

Jeśli spodobał CI się artykuł wejdź na stronę Karoliny!

THE CAROLINA’S BOOK