Gdyby pisać recenzję książki możnaby powiedzieć że jest to historia, którą chce się poznać “od deski do deski” już pierwszego dnia.

Fabuła przedsatwiona w serialu produkcji Netflix nie tylko zadziwia ale sprawia, że odcinki tworzą całość, której nie można przestać oglądać.

Dnia 1 października 1989 roku o godzinie 12, czterdzieści trzy kobiety na całym świecie urodziły dzieci. Najciekawszy jest fakt, że żadna z tych kobiet nie była w ciąży. Sir Reginald Hargreeves postanowił adoptować  jak najwięcej z tej czterdziestki dzieci. Udało mu się „zdobyć” siedmioro.
Dzieci te wykazywały nadprzyrodzone zdolności, a Hargreeves postawił sobie ze cel wyszkolenie ich na  obrońców świata.

Gdy dzieci weszły w wiek nastoletni, rodzinne więzy osłabły, a każdy z członków drużyny poszedł wswoją stronę. Teraz sześcioro ocalałych ponownie nawiązuje ze sobą kontakt na wieść o śmierci Hargreeve’a. 

Pierwszym bohaterem jest Luther (Tom Hopper), którego zdolnością jest ponadprzeciętna siła. Drugie miejsce w rodzinie zarezerwowane jest dla Diego, który do perfekcji opanował sztuki walki i umiejętność rzucania nożami. Pierwszą z kobiet jest Allison, która po tym, jak zdobyła rozgłos jako “dziecko z superzdolnościami” postanawia spróbować swoich sił w świecie filmu. Jej zdolność, która polega na tym, że potrafi wmówić innym, co jest prawdą sprawia, że odnosi w branży wielki sukces.

Klaus (numer cztery) potrafi rozmawiać ze zmarłymi, a z kolei chłopak bez imienia (numer pięć) może przenosić się w czasie. Szóstka, czyli Ben jest w stanie zmienić się w przerażającego potwora. W rodzince jest jeszcze Vanya (w tej roli Ellen Page), – dziewczyna różni się od swoich braci i sióstr: nie posiada żadnych superzdolności. Ale Czy na pewno? Historia Vany-i to moim zdaniem najciekawszy wątek tego serialu. Z początku zupełnie niedoceaniana dziewczyna może posiadać najsilniejszą i nieokiełznaną moc.

Cały serial nieustannie trzyma w napięciu a klimat budują utwory muzyczne z najwyższej pólki (usłyszymy min zespół Queen).

The Umbrella Academy to zapewne jeden z najbardziej promowanych seriali Netfliksa w Polsce. Spoglądając na promocję również w innych krajach możemy być pewni, że już niedługo usłyszymy datę premiery kolejnego sezonu.

Artykuł inspirowany NOIZZ oraz Filmawka