Lena swoją przygodę przed kamerą rozpoczęła niecały rok temu. Od czasu jej reklamowego debiutu ilość zleceń,  w których występuje wzrasta z miesiąca na miesiąc. W krótkiej rozmowie telefonicznej po jednym z planów zdjęciowych usłyszałem, że całkowicie przestała uczęszczać na castingi stacjonarne i wszystkie aktualne projekty realizuje przez apkę Vendo. Postanowiłem zatem spotkać się z Leną, zapytać o jej pierwsze projekty oraz o opinię na temat aplikacji do przeprowadzania castingów online.

 

Po jakim czasie od decyzji, że chcesz grać w reklamach zrealizowałaś swój pierwszy projekt?

To właściwie nie była decyzja tylko kwestia przypadku. Do studia  nagrań przyszłam z ciekawości, a nie chęci rozwijania swoich zdolności aktorskich. Po kilku dniach okazało się jednak, że pierwszy w życiu casting od razu okazał się sukcesem. Moi znajomi mówili mi, że to duży sukces bo niektórzy czekają na rolę nawet kilka miesięcy ale wtedy nie do końca jeszcze wiedziałam co oznacza występowanie przed kamerą i jakimi prawami rządzą się castingi. Moja świadomość rozwinęła się bardzo szybko ponieważ jeszcze kilka dni przed nagraniami  pierwszego projektu wygrałam kolejny casting. Po pierwszym planie zdjęciowym stwierdziłam, że występowanie przed kamerą to nie tylko dobra metoda na zarobienie dodatkowych pieniędzy ale przede wszystkim znakomita zabawa.

 

 

Twój pierwszy projekt to…?

 

…reklama marki Samsung. Wspominam tę produkcję z wielkim sentymentem, ze względu na to że miałam przyjemność grać razem z Panem Adamem Woronowiczem.

 

Co najbardziej lubisz w planach zdjęciowych?

 

Szczerze? To być może śmieszne ale czuję się tam jak księżniczka…ubiorą, uczeszą i pomalują a jeszcze jest coś dobrego do jedzenia przygotują. Oczywiście oprócz walorów “pozytywnego samopoczucia” na planach zdjęciowych wiele się uczymy. Każda osoba uczestnicząca przy realizacji spotów reklamowych pracuje niczym szwajcarski zegarek co warto zobaczyć na własne oczy. Rozmowy z reżyserami, producentami i przede wszystkimi aktorami powodują, że praktycznie przez cały czas jestem “naładowana” pozytywną energią. Filmowa rodzina to społeczność pozytywnie zakręconych osób i samo przebywanie wśród nich potrafi zmienić postrzeganie świata.

 

Jak przygotowujesz się do roli?

 

Grając epizody raczej nie trzeba się mocno przygotowywać.  Naszą rolą jest odgrywanie krótkich scen, które często przypominają nasze codzienne czynności. Jeśli reżyser zobaczy w Tobie potencjał to na panie zdjęciowym jesteś, tak naprawdę, sobą.

Czy film wizytówka jest ważny?

Wydaje mi się, że nagranie dobrej wizytówki jest podstawą. Zdaje sobie sprawę, że czasami brak nam pomysłu na zrealizowanie filmiku, na którym  opowiadamy o sobie ale w 99% to nagranie zapewnia nam pracę na planie zdjęciowym.
Rejestrując się na platformie VENDO nie dodałam filmiku i przez kilka miesięcy bezskutecznie brałam udział w castingach online. Po dodaniu nagrania pierwszą propozycję otrzymałam już po kilku dniach. Później pojawiła się następna i następna. Dzięki filmowi profilowemu i wgranym zdjęciom zostałam zaproszona na wiele sesji recall oraz kilka planów zdjęciowych.

 

 

Występujesz w produkcjach wideo ponieważ jest to Twoje hobby czy sposób na zarabianie pieniędzy?

 

Zdecydowanie hobby.  Na co dzień realizuje swoje cele życiowe i zawodowe a plany filmowe są dla mnie aktywnym wypoczynkiem.  Warto jednak podkreślić, że zarobki w produkcjach reklamowych są wysokie i czasami wynagrodzenie za jeden dzień zdjęciowy potrafi przekroczyć miesięczną średnią krajową.

 

Trzy zasady, których trzeba przestrzegać na planie to: …?

 

 

1. Przestrzeganie punktualności
2. Uważne reagowanie na uwagi reżysera i operatora
3.Szacunek do pracy czyli ciche zachowywanie się kiedy nie występujemy przed kamerą

 

Jak postrzegasz Vendo.tv?

Z użytkowania platformy jestem bardzo zadowolona ponieważ od kilku miesięcy zlecenia realizuję dosyć regularnie (wczoraj wróciłam z krakowskiego planu zdjęciowego) Jest to bardzo wygodne narzędzie, które  oszczędza czas nam  (aktorom i epizodystom) oraz  zespołowi produkcyjnemu. Na vendo reżyserzy obsady  wybierają tylko te osoby, które uważają za atrakcyjne i zapraszają je na recall lub bezpośrednio na zdjęcia. Jeśli ktoś nie pasuje do roli, to nie traci czasu na casting stacjonarny . Sądzę że dla organizatorów castingow to też lepsze rozwiązanie niż zgrywanie tysięcy twarzy przez cały dzień a czasem nawet dłużej.

W chwili obecnej nie pojawiam się na castingach stacjonarnych ponieważ wszytskie zlecenia mam w aplikacji. Oczywiście czasami są to mniejsze projekty ale za to regularne.

Jak myślisz, co jest kluczem do wygrania castingu na Vendo?

Uzupełniony i zadbany profil. Warto skupić się nie tylko na filmiku wizytówce ale również na dobrych zdjęciach w galerii oraz dotychczasowych realizacjach.

 

 

Jaka cecha charakteru jest najważniejsza jeśli chcesz grać w produkcjach tv?

Otwartość i pozytywne nastawienie. Wytrwałość również się przydaje ponieważ oczekiwanie na wygrane zlecenie może być bardzo wyczerpujące.

 

Jeśli Ty również chcesz dobrze bawić się na planach zdjęciowych oraz zarabiać na swoim wizerunku to koniecznie kliknij TUTAJ i utwórz darmowe konto na platformie VENDO. Nowe castingi każdego dnia!