Nowoczesne rozwiązania technologiczne coraz częściej znajdują poparcie w świecie filmów, seriali i reklam. Firmy produkcyjne i duże korporacje zaczynają postrzegać spółki technologiczne jako partnerów, dzięki którym proces kreacji może być nie tylko bardziej efektywny ale również znacząco tańszy w realizacji i ekologiczny.

Aby zwiększyć prawdopodobieństwo stworzenia filmu dopasowanego do dzisiejszych potrzeb widza, wytwórnia Warner Brothers podpisała kontrakt z firmą Cinelytic, która analizuje dane dotyczące filmów, aktorów, potrafi przewidywać zwroty z inwestycji oraz sugerować zakres tematyczny w jakim powinna powstać dana produkcja aby osiągnąć sukces.

Jednak sukces Cinelytic to nie jedyna innowacja w sposobie myślenia o procesie produkcji filmu w XXI wieku. Ostatnie lata sprawiły, że rynek filmowy stał się dużo bardziej dostępny dla osób, które nie posiadają doświadczenia aktorskiego a chcą występować przy produkcjach telewizyjnych czy reklamowych. Cały świat idzie w kierunku digitalizacji, a digitalizacja idzie w kierunku filmu. Właśnie ta idea sprawiła, że na świecie pojawiły się platformy castingowe takie jak Casting Networks, E-Talenta czy Vendo. Dzięki procesom technologicznym, kontakt na lini reżyser obsady/ kierownik produkcji a aktor/epizodysta został maksymalnie uproszczony. Dzięki systemowi castingu online producenci mogą nie tylko zaoszczędzić sporą ilość środków ale również sprawić, że ich proces castingowy będzie ekologiczny.  Platformy takie jak Vendo.tv nie drukują kilkudziesięciu kart castingowych – wszystkie dane są dostępne online 24 godziny na dobę. Jednak casting online to nie tylko selekcja ale również wirtualne spotkania PPM i recenzje dzięki którym cały pion produkcyjny może być pewny, że na planie znajdzie się odpowiednia osoba, która nigdy nie zawiedzie.

Cały proces digitalizacji rynku filmowego będzie jeszcze trwał wiele lat ale my już dzisiaj wiemy, że po zakończeniu, rynek będzie wyglądał zupełnie inaczej. Będzie bardziej przystępny, mobilny i ekologiczny i do tego również my, jako Vendo, będziemy dążyć.