Wizaż to w filmie i reklamie jeden z najważniejszych tzw. subpionów realizatorskich. Właśnie dzięki makijażystkom każdy aktor może czuć się swobodnie przed kamerą.  Jak mówi Marta Jędrys załoga make up’u to najlepsi przyjaciele odtwórców. Dobry charakteryzator jest w stanie, nie tylko zapewnić doskonały wygląd cery ale również dać poczucie bezpieczeństwa.

W dzisiejszym artykule przedstawimy Wam porady dotyczące wizażu oraz nakreślimy jakie zadania czekają na profesjonalnych charakteryzatorów na planie zdjęciowym.

 

Zanim przyjedziesz na zdjęcia…

Pierwszym etapem,  na którym warto zadbać o idealny wygląd to casting online. Zawsze należy pamiętać aby nie używać filtrów dostępnych w  smartphonie tylko przygotować swój wygląd w rzeczywistości i dopiero wtedy włączać kamerę.

Jak zatem przygotować się na casting?

Aby idealnie przygotować się do odegrania sceny lub nagrania wizytówki należy powrócić do korzeni. Mam na myśli prawidłowe określenie funkcji “makijażu”. Dobrze dobrany make-up ma zapewnić nam większe poczucie pewności siebie oraz podkreślić nasze atuty.  Przygotowując się do nagrania filmiku castingowego należy przygotować lekki makijaż, który nie będzie odwracał uwagi od naszej sylwetki lub odgrywanej roli. Etap pierwszej selekcji to tzw. etap czystej karty czyli pokazanie możliwie jak największej naturalności. Można lekko podkreślić kontur ust, zadbać o to aby skóra  była matowa oraz, jeśli jest taka konieczność, lekko wyszczuplić twarz poprzez zastosowanie odpowiednich kosmetyków.

Odpowiednie kosmetyki… co to oznacza oraz gdzie można je znaleźć?

Warto stosować kosmetyki profesjonalne czyli takie, których raczej nie znajdziesz w sieciowej drogerii. Ja zawsze używam produktów HD czyli takich, które idealnie współgrają z kamerą. Takie kosmetyki są cięższe w obsłudze (trudniej się rozprowadzają i gorzej wpływają na skórę) ale efekt końcowy jest o wiele lepszy.

 

Gdzie można nabyć kosmetyki HD?

W lokalnych butikach. W Warszawie można znaleźć pełne zaopatrzenie w sklepie na ulicy Mokotowskiej.

 

Czy panowie też powinni “malować się na casting”?

Moim zdaniem nie… Można lekko zmatowić skórę w strefie “T” ale należy pamiętać o zachowaniu 100 % naturalności w przypadku mężczyzn.

Wygrałaś/eś casting – jak przygotować się do zdjęć?

Charakteryzacja zawsze kontaktuje się przed planem zdjęciowym z wybranym aktorem. Najważniejsze aby przed planem zrobić lekki peeling twarzy (panie). Na plan należy przyjechać zupełnie bez makijażu ale za to z czystymi włosami.

 

Skomplikowane zlecenia charakteryzatorskie – jak się je realizuje?

Są to zadania, które wymagają dłuższego przygotowania. Ostatnio musiałam wykreować na twarzy aktorki konkretny typ choroby skóry. Kilka dni wcześniej przejrzałam katalogi z obrazami tej przypadłości, zakupiłam odpowiednie kosmetyki i testowałam charakteryzację na sobie. Dopiero po kilku próbach uznałam, że moje dzieło jest gotowe do zaprezentowania dalej i przeniosłam wizaż na aktorkę.

 

 

Produkcja filmowa to świetna zabawa – jeśli chcesz dołączyć do grona osób pozytywnie zakręconych na punkcie aktorstwa to koniecznie kliknij TUTAJ i załóż darmowe konto na platformie VENDO.TV