W tegorocznej odslonie konkursu jury przyznało 25 złotych, 60 srebrnych oraz 85 brązowych nagród.

Agencją Roku została VMLY&R. Reklamodawcą roku ogłoszono Ben&Jerry’s, Papaya Films otrzymało tytuł Domu Produkcyjnego Roku, natomiast Platige Image – Studia Posprodukcyjnego Roku. Od tego roku KTR nagradza przyznaje również nagrodę Studia Projektowego Roku, która otrzymało Muzk Management.

 

– Tegoroczny konkurs KTR to przede wszystkim pochwała talentu i kreacji rodem z Polski. Jeśli kiedykolwiek zastanawialiśmy się nad tym, czy KTR może sięgać poza granice naszego kraju, to właśnie osiągnęliśmy ten etap. Konkurs pokazał, że talent naszych twórców nie zna granic. Polskie nazwiska coraz częściej pojawiają się wśród twórców komunikacji marketingowej, która nie jest prowadzona na naszym rynku. Z przyczyn oczywistych nie jest to jeszcze zjawisko powszechne dla agencji reklamowych, ale w zakresie produkcji i postprodukcji już pracujemy globalnie. A agencje i polskie pomysły nie pozostają w tyle. Najwyżej ocenione przez KTR pomysły kreatywne już zostały dostrzeżone na międzynarodowych festiwalach, takich jak One Show, D&AD czy Cannes Lions. Trzymajmy kciuki za kolejne sukcesy. Ogromne gratulacje należą się tegorocznej Agencji Roku, czyli VMLY&R, która po raz pierwszy zdobywa ten tytuł. W pełni zasłużony. Kudos! – komentuje dla Wirtualne Media Maciej Waligóra, przewodniczący zarządu KTR.

Agencje roku wg KTR

1. VMLY&R 64,75

2. DDB Group 63,75

3. 180Heartbeats + Jung v. Matt 55

4. Muzk Management 51,5

5. Grey Group Poland 44

 

Najlepsze domy produkcyjne:

1. Papaya Films 65,75

2. Opus Film 33

3. Oto Film 30,5

4. Dobro 29,25

5. Film Fiction 23,5

This is the fifth time in the history of Papaya Films that we’re celebrating being recognized as the Production Company…

Gepostet von Papaya Films am Freitag, 7. Juni 2019