Rynek mobilności w wielu sferach naszego życia zmienia się każdego dnia sprawiając że codzienne egzystowanie staje się prostsze i bardziej zautomatyzowane. Zmiany dotyczą nie tylko takich sfer jak przmieszczanie się, korzytsanie z telefonu czy zakupy online. W zasadzie każda sfera życia zaczyna skłaniać się ku tzw. elektromobilności. Rynek aktorstwa nie mógł pozostać w tej kwestii w tyle.

 

Aktorski “Uber” już dostępny w Polsce

 Nikogo nie dziwi już fakt zamawiania taksówki przez aplikację ani to, że do przewozu osób wystarczy aktualne prawo jazdy. Dlaczego zatem zaskoczeniem miałoby być występowanie w TV?

W chwili obecnej rynek produkcji filmowej i telewizyjnej znaczenie się rozwinął. Oprócz tradycyjnych seriali produkuje się również tysiące reklam, spotów internetowych i tzw produkcji digitalowych, które cechują się niższym budżetem niż tradycyjne reklamy. W wyniku narastającej potrzeby występowania tzw. nowych i nieogranych twarzy powstała na rynku nisza, która stwarza bardzo dobre perspektywy zarobkowe dla osób zupełnie nie związanych ze środowiskiem aktorskim.

Pamiętam swoje początki w świecie aktorskim, kiedy oczekiwałem godzinami na wejście do studia. Vendo jest moim zdaniem alternatywą dla castingów stacjonarnych, które są bardzo uciążliwym etapem w pracy aktora. Jest to również bardzo dobre rozwiązanie w przypadku osób, które na co dzień nie mają okazji pojawić się na castingu, ponieważ nie odpowiadają im godziny lub mieszkają zbyt daleko od  studia. Aplikacja znacznie obniża również poziom ewentualnego rozczarowania ponieważ jeśli nie pasujesz do briefu to reżyser obsady nie zaprosi Cię na recall a w przypadku castingów stacjonarnych agencje aktorskie często wysyłają informacje o selekcjach do osób zupełnie odbiegających od wymogów co może doprowadzić do bardzo dużego rozczarowania.

Artur Chamski w wywiadzie dla Vendo Blog

 

Z platformy Vendo korzysta obecnie ponad 30 000 użytkowników w Polsce. W niecałe 1,5 roku od powstania systemu castingów online na Vendo zarejestrowało się blisko 700 domów produkcyjnych z całego kraju stwarzając możliwości zarabiania na planach zdjęciowych osobom niezależnie od ich miejsca zamieszkania. Za pomocą platformy przeprowadzano już selekcje do najpopularniejszych spotów reklamowych takich marek jak min. Mc Donald’s, Decathlon, Desperados, Nike itd. seriali oraz filmów pełnometrażowych (np. Kobiety Mafii). Zlecenia, które możesz otrzymać są zróżnicowane kwotowo (od projektów za 100-200 zł do 30 000-50 000 zł za jeden dzień pracy). Najważniejszą cechą aplikacji jest fakt, że sam możesz zdecydować w jakich projektach chcesz brać udział i tylko do nich się zgłaszać.

Kliknij TUTAJ i załóż swoje darmowe konto już teraz – wystarczy 5 minut!