Casting dla wielu osób oznacza długie stanie w kolejkach oraz jeszcze bardziej emocjonujące oczekiwanie na wyniki.

Czy na całym świecie wygląda to w taki sam sposób? Jak castingi przeprowadza się w Hollywood i czy Polska jest w tej dziedzinie rewolucyjna?

Wszytskiego dowiecie się w dzisiejszym artykule!

W Hollywood praktycznie każda produkcja pracuje w systemie castingów online, ponieważ ogranicza to czas zarówno strony, która organizuje casting jak i aktora czy epizodysty. Proces selekcji w Ameryce wygląda następująco – najpierw organizuje się preselekcję online , następnie zaprasza się wąskie grono osób na recall, który umożliwia kontakt “twarzą w twarz” z potencjalnym aktorem

Uważam, że świat będzie zmierzał w kierunku selekcji internetowych dlatego bardzo się cieszę, że w Polsce mamy platformę, która wpisuje się w standardy największych graczy na filmowym rynku.

Krystian Pilawa, absolwent New York Film Academy

 

Takie działanie umożliwia wyselekcjonowanie grupy potencjalnych aktorów/epizodystów pasującyh do danej roli oraz umówienie ich na konkretną godzinę. Skraca to czas oczekiwnia do  studia oraz w znaczący sposób podnosi jakość selekcji czyli w tym przypadku recallu.

Co więcej, castingi tzw. “pocketowe” od angielskiego słowa pocket-kieszeń umożliwiają branie udziału w castingach osobom, na co dzień, zupełnie nie związanym z branżą filmową. Aż 65 % ankietowanych odpowiada, że na castingi nie uczęszcza ze względu na brak czasu.

System castingów online dwa lata temu przywędrował również do Polski. Platforma Vendo umożliwa nie tylko aplikowanie do aktualnych castingów ale również na twrzenie własnego CV aktorskiego online. Wszytskie selsekcje organizowane na platformie mają określony zakres dat oraz stawkę co sprawia, że dołączając do selekcji dokladnie wiesz czy dany projekt jest dla Ciebie odpowiedni.

VENDO  to  bardzo dobre rozwiązanie nie tylko dla aktorów ale rónież dla  osób, które na co dzień nie mają okazji pojawić się na castingu, ponieważ nie odpowiadają im godziny lub mieszkają zbyt daleko od  studia. Aplikacja znacznie obniża również poziom ewentualnego rozczarowania ponieważ jeśli nie pasujesz do briefu to reżyser obsady nie zaprosi Cię na recall a w przypadku castingów stacjonarnych agencje aktorskie często wysyłają informacje o selekcjach do osób zupełnie odbiegających od wymogów co może doprowadzić do bardzo dużego rozczarowania.
Artur Chamski – Aktor

A czy Ty chcesz występować i zarabiać na reklamach TV?

Spróbuj swoich sił w branży aktorskiej już dziś! Kliknij TUTAJ, dołącz do nowego systemu selekcji i sprawdź czy praca na planie jest dla Ciebie!

 

Do zobaczenia na VENDO.TV!