Jak podał portal “Deadline”, aktor wcieli się w rolę Nikoli Tesli, genialnego wynalazcy, twórcy m.in. radia. Kot potwierdził tę informację na Instagramie.

Autorem scenariusza i reżyserem filmu jest Anand Tucker  – autor filmu Oświadczyny po irlandzku

 

 

Fabuła utworu ma skupiać się na ostatnim wielkim eksperymencie Tesli, który początkowo został uznany za porażkę, ale z czasem okazał się triumfem naukowca. W trakcie prac nad przedsięwzięciem bohater zmagał się zarówno z kłopotami finansowymi, jak i wewnętrznymi demonami.

 

– Nikola Tesla był jednym z największych umysłów XX wieku i na wiele sposobów ukształtował dzisiejszy świat, elektrycznymi samochodami, natychmiastową łącznością przez Internet i globalną komunikacją. Był też bardzo skomplikowanym i niezwykłym człowiekiem. Tomasz jest wybitnym aktorem i kiedy zobaczyłem jego niesamowitą kreację w Zimnej wojnie, nie miałem wątpliwości, kto powinien zagrać Teslę – powiedział Anand Tucker.

 

Zdjęcia mają rozpocząć się jesienią. Film zostanie nakręcony w języku angielskim. Stanowisko producenta piastuje Daria Jovicic (Droga do zapomnieniaDziewczyna z perłą).

Źródło informacji: Filmweb, Rzeczpospolita