Zastanawiacie się czy warto pójść do kina w tym tygodniu? A może nie wiecie jaki film wybrać? Przedstawiamy krótki ranking filmowy według Vendo Blog.

Berry Seal – król przemytu

Film, który trzeba zobaczyć. Praktycznie przez cały czas trzyma nas w napięciu a doskonały humor pozwala na odprężenie. Tom Cruise wciela się w rolę Berrego Seala – pilota, który porzuca karierę liniową aby rozpocząć współpracę z CIA. Bystry Berry dochodzi jednak do wniosku, że może zarabiać znacznie więcej na przemycie. Kartele narkotykowe zabijają się o niego i nadają mu ksywę “Gringo, który zawsze dowozi”. Akcja rozwija się z każdą minutą. Doskonała gra aktorska potęguje ciekawe doznania wizualne.

Kingsman – Złoty krąg

Kontynuacja przeboju “Kingsman: Tajne służby”, który zrewolucjonizował kino szpiegowskie i wprowadził na ekran agentów nowej generacji. Film akcji, która nie przestaje zadziwiać nawet przez chwilę. Efekty specjalne czasami mogą wydawać się tandetne ale taki właśnie jest styl tego filmu – na pograniczu kitu i sztuki. Idealna propozycja dla fanów Jamesa Bonda. Dodatkowym atutem filmu jest dostępność w technologii Dolby Atmos®

 

Powiernik Królowej

Bardzo ciekawa historia przyjaźni pomiędzy królową Imperium Brytyjskiego a jej służącym Abdulem. Akcja filmu rozgrywa się w 1887 roku w Anglii. Znudzona królowa Wiktoria odnajduje w swoim służącym przyjaciela i mentora. Szybko mianuje go swoim munshi czyli nauczycielem i uznaje Abdula za nieodzowną część dworu Królewskiego co powoduje znaczne wzburzenie ze strony innych pracowników pałacu. Film oparty na faktach. Informacje o przyjaźni królowej ze służącym ujrzały światło dzienne dopiero w 2010 roku. Tak długo skrywana historia musi być ciekawa!

 

Na pokuszenie

Uwodzicielska adaptacja powieści Thomasa Cullinana w reżyserii słynnej scenarzystki i reżyserki Sofii Coppoli. Historia dzieje się w czasach Wojny Secesyjnej w jednej z południowych szkół dla dziewcząt. Młode kobiety opiekują się rannym żołnierzem wroga. Wraz ze stopniowym, powolnym powrotem mężczyzny do zdrowia dom zaczyna wypełniać napięcie seksualne i nieoczekiwana rywalizacja, która każe dziewczętom łamać wszelkie tabu i zmieniać rzeczywistość wokół nich.

Film ten otrzymał nagrodę za reżyserię na festiwalu w Cannes. Niestety oglądanie tego widowiska jest niezwykle nudne – film jest fabularnie przewidywalny, brakuje zwrotów akcji i zakończenia, które niosłoby za sobą jakiś morał. Akcja rozgrywa się w jednym domu, na przestrzeni kilku pokoi. Zapewne jest to ciekawa historia do przeczytania ale do zobaczenia…? Odradzamy 🙂

 

 

29 września na ekrany kin wchodzi kolejny film Patryka Vegi pt.: “Botoks”. Reżyser tworzy filmy w niezwykle szybkim, jak na polskie warunki, tempie. Przypomnijmy, że 22 stycznia 2016 roku zobaczyliśmy Pitbulla (nowe porządki), niecałe 10 miesięcy później mogliśmy już oglądać kontynuację (niebezpieczne kobiety) a teraz – czyli 10 miesięcy po premierze ostatniego filmu do kin wchodzi Botoks. Czy będzie to kolejny sukces względem oglądalności? Patryk Vega wie jak realizować filmy aby zachęcić miliony widzów do oglądania jego produkcji. Niestety obawiamy się że Botoks będzie tylko tzw. “Odgrzewanym Pitbullem” – ta sama obsada aktorska, te same wątki tematyczne i przede wszystkim humor, który już nie śmieszy. Być może się mylimy, w każdym razie zachęcamy wszystkich do obejrzenia tej produkcji i kreowania własnych opinii.

 

Jak widzicie opcji jest wiele. Zachęcamy zatem do oglądania filmów i wyrażania własnych opinii.