Jeżeli jesteś fanem serialu o losach słynnego brytyjskiego detektywa…

…to “Dracula” zapewne okaże się świetną propozycją na domowe wieczory.

Dracula to wspólna produkcja BBC i Netfliksa. Za kreatywny aspekt odpowiadają natomiast  twórcy popularnego serialu Sherlock – Mark Gatiss i Steven Moffat.

Główną rolę zagra Claes Bang. Aktor wcześniej wystąpił w takich produkcjach jak “The Square”, “Dziewczyna w sieci pająka” czy “The Affair”. Poza nim na ekranie zobaczymy Johna Heffernana, Dolly Wells i Joannę Scanlan.

Nie jest to pierwsze podejście do opowiedzenia historii hrabiego w formie odcinkowej. Kilka lat temu stacja NBC opublikowała  serial pod tym samym tytułem. Niestety produkcja zakończyła się już po pierwszym sezonie. Mamy nadzieję, że w przypadku nowej serii będziemy mogli dłużej śledzić losy bohaterów oraz, że przerwy między kolejnymi sezonami nie będą dłużyły się niczym te znane z Sherlocka…

Oglądając historię Draculi, zapewne zauważymy wiele nawiązań realizatorskich podobnych do tych z serii o brytyjskim detektywie. Nie zmieniła się koncepcja – pierwszy sezon nowego miniserialu, podobnie jak Sherlock, podzielony będzie na trzy 1,5-godzinne odcinki.

Jak donosi dziennik The Independent akcja nowej ekranizacji zacznie się w 1897 roku w Transylwanii – hrabia będzie knuł, jak dostać się do Londynu, by zapolować na świeżą krew. Premiera nastąpi prawdopodobnie jeszcze tej zimy na BBC .

Premiera w Polsce zostanie zaplanowana dopiero po wyemitowaniu wszystkich odcinków w Wielkiej Brytanii.