Spędzanie czasu w domu nie musi być nudne. Możemy przenieść się w nieskończoną ilość wymiarów dzięki serialom, które niosą za sobą nie tylko wartość wizualną ale również wciągające historie…

 

Ciekawe seriale

Virgin River – serial oryginalny Netflix

Na pierwszy rzut oka serial Virgin River to typowa amerykańska historia o wielkomiejskiej kobiecie przeprowadzającej się do małego miasteczka w celu pozostawienia swojej przeszłości wiele tysięcy kilometrów za sobą. Jednak produkcja Netflixa to wiele więcej. Serial pokazuje różnice w postrzeganiu świata przez poszczególne grupy społeczne, podkreśla kuriozalne stereotypy i zadaje nam, jako widzom, wiele pytań, na które musimy odpowiedzieć sobie sami. Dodatkowo w Virgin River został zastosowany niezwykle ciekawy montaż retrospekcji połączony z montażem równoległym. Technika ta sprawia, że oglądając historię Mel (główna bohaterka) mamy wrażenie jakbyśmy widzieli dwa seriale w jednym. Historia z małego miasteczka w Stanach Zjednoczonych została zrealizowana głównie na hali zdjęciowej dlatego nie spodziewaj się niezwykle ciekawych kadrów – najważniejszą role w tej produkcji pełni warstwa montażowo-fabularna.

Mesjasz

Czy zastanawialiście się kiedyś co by się wydarzyło gdyby Biblijny Jezus zstąpił na Ziemię w XXI wieku? Zapewne część z nas postrzegałaby go jako terrorystę lub osobę niepoczytalną. Mesjasz to realizacja, która nie daje jasnej odpowiedzi na zadawane pytania co sprawia, że serial dla każdego może mieć zupełnie inne zakończenie. Zapewne będzie to jedna z tych produkcji przy których będziesz się zastanawiać po której stronie się opowiedzieć.

The Good Doctor

Jeżeli Dr House zagościł w Twoim domu kilka lat temu to serial  The Good Doctor zapewne przypadnie Ci do gustu. Fabuła przedstawia losy młodego lekarza chorego na autyzm, który dzięki swojej niepełnosprawności rozwiązuje medyczne zagadki. Serial jest połączeniem klimatu znanego nam z wspomnianego Dr House’a i Sherlocka Holmesa.

Jeżeli chcesz nie tylko oglądać seriale ale również w nich występować to kliknij TUTAJ i załóż konto na platformie Vendo umożliwiającej uczestniczenie w castingach online do filmów, reklam i seriali