Doktor sen to film zrealizowany na podstawie książki o takim samym tytule. Jest to kontynuacja powieści Lśnienie z 1977 roku i opowiada dalsze losy Dana Torrance, który dręczony koszmarami hotelu Panorama błąka się po Ameryce, aż w końcu osiada w małym miasteczku New Hampshire. Tam, dzięki swojej mocy, niesie ulgę umierającym ludziom, dzięki czemu zdobywa pseudonim “Doktor Sen”. Nie wie jednak, iż wkrótce na jego drodze stanie Prawdziwy Węzeł, organizacja prawie nieśmiertelnych istot polujących na dzieci obdarzone tym samym darem co Dan. Dan Torrence (Ewan McGregor) spotyka na swojej drodze dziewczynkę, która przejawia podobne do niego zdolności. Za wszelką cenę stara się ją uchronić przed organizacją nieśmiertelników.

Zdjęcia ruszyły 24 września 2018 roku i odbyły się w Georgii w stanie Atlanta. Operatorem jest Michael Fimognari. Za reżyserię zaś odpowiada Mike Flanagan, którego netfliksowy film “Gra Geralda” był ekranizacją innej powieści Kinga.

W obsadzie obok McGregora znaleźli się również m.in. Kyliegh Curran, Rebecca Ferguson i Jacob Tremblay. Premiera filmu “Doktor sen” jest zapowiedziana na 8 listopada 2019 roku.