Nowy rok przyniósł nam wiele filmowych premier aspirujących do miana produkcji roku. Jakie filmy trzeba zobaczyć a jakie lepiej odpuścić? O tym w dzisiejszym artykule!

 

“The Greates Showman”, po polsku “Król rozrywki”.

To zdecydowanie film, który powinien zobaczyć każdy. Niesamowita historia, przekazana przez najlepszych aktorów.

 

(…) Król rozrywki” nie jest kolejną biografią Wielkiej Jednostki. Fakty z jego życia potraktowane są pobieżnie, stanowiąc jedynie pretekst. Twórcom widowiska chodziło raczej o złożenie hołdu idei, którą rozpropagował Barnum.

Filmweb

Bo w tym filmie genialna jest właśnie historia, która pokazuje, że nawet osoby bez większych perspektyw mogą osiągnąć swój wymarzony szczyt. Muzyka współtworzona przez Benjamina Pasek (La La Land) idealne komponuje się z kadrem oraz wprowadza nas do prawdziwego cyrkowego świata. Liczne ewolucje wykonywane są przez aktorów a nie kaskaderów co dodaje prawdziwości oglądanemu widowisku.

W filmie zagrały min. takie gwiazdy jak:

  1. Hugh Jackman
  2. Michelle Williams
  3. Zac Efron
  4. Zendaya
  5. Rebecca Ferguson

Król Rozrywki to musical ale polecamy go nawet osobom, które nie przepadają za tym gatunkiem filmowym. Piosenki są doskonale wkomponowane w fabułę filmu a ich przekaz dodaje koloru a nie przebarwia całe widowisko.

Downsizing czyli Pomniejszenie

Po obejrzeniu zwiastuna, film wydaje się być genialną komedią, która wybiegając mocno w przyszłość pokazuje nam losy ludzkości w nieco komiczny sposób. Niestety wszystkie śmieszne elementy produkcji zostały zamknięte w dwuminutowym trailerze a sam film jest po prostu nudny. Możemy tylko domyślać się, że reżyser chciał ukazać nam fakt, iż od problemów nie da się uciec niezależnie od tego czy jesteśmy duzi czy mali. Sam pomysł na film jest genialny ale niestety niedopracowany a zakończenie bez puenty.

Bardzo dobrzy aktorzy (Matt Damon, Christoph Waltz, Hong Chau)  sprawiają, że naprawdę chcemy wreszcie zobaczyć przełomowy moment i troszeczkę uśmiechnąć się przed ekranem. Niestety momenty śmieszne możemy wyliczyć na palcach jednej ręki. Tak naprawdę trudno zakwalifikować ten film do któregokolwiek z gatunków. Sci-Fi – tak ale tylko odrobinę, Dramat – raczej nie – pokazane nam są tylko elementy z życia głównego bohatera, które rzeczywiście nie napełniają nas optymizmem ale nie budzą w nas jakiegokowiek współczucia, Komedia – zdecydowanie nie. Mam wrażenie, że “Pomniejszenie” miało połączyć zbyt wiele wątków i gatunków, ostatecznie kreując bardzo przeciętny film, tak naprawdę, bez zakończenia.

Jest to jeden z niewielu filmów, na którym naprawdę się nudziłem.

Bękarty

Jest to film, który już schodzi z kinowych ekranów ale zdecydowanie wart polecenia. Historia typowa dla filmów z udziałem Owena Wilsona.  Każda produkcja z tym aktorem wydaje się być identyczna ale za każdym razem jest “identycznie” dobra. Bękarty to film,  na którym na pewno się pośmiejecie, w niektórych momentach wzruszycie i zostaniecie zaskoczeni w ostatniej minucie filmu. Polecamy na każdy wieczór.

 

Wiele filmów wkracza na ekrany film, w tym polskie produkcje, które wydają się być ciekawe. Przed nami również najnowsza produkcja Patryka Vegi – Kobiety Mafii – czy powtórzy sukces Pitbulla i Botoksu? Przekonamy się już niebawem.