Hollywoodzkie produkcje rozpieszczają nas w wakacje. Na ekrany kin co chwile wchodzą nowe tytuły, które stają się tzw. „must see”. Na co warto pójść, a na co nie tracić czasu i gotówki?

1. Baby Driver

Nasz wakacyjny nr 1. Baby Driver to film, który opowiada o młodym utalentowanym kierowcy zarabiającym na życie poprzez pomaganie przestępcom w ucieczkach. Młody Baby – bo tak ma na imię główny bohater, w młodzieńczych latach doznał wypadku przez co teraz choruje na tzw. szumy uszne – przez to musi słuchać muzyki cały czas aby zakłócić szmery w swojej głowie. Dzięki muzyce, która towarzyszy nam przez cały film możemy zaobserwować montaż, którego już dawno Hollywood nie widziało. Stopień precyzji cięć montażowych oraz wyczucia rytmu jest tak wysoki, że film ogląda się perfekcyjnie i chętnie wraca się na fotel kinowy.

 

2. Bodyguard Zawodowiec

Ten film to przepis na udany wieczór. Patrick Hughes wprowadza humor na najwyższy poziom a jednocześnie trzyma widza w ciągłym napięciu. To połączenie sprawia, że nie chce się wychodzić z kina. Doskonała gra aktorska Ryana Reynolds-a i Samuela L. Jacksona wprowadza nas do świata filmu i wydaje nam się, że siedzimy na tylnim siedzeniu palącego się samochodu. Zabawa jest przednia – polecamy każdemu!

 

 

3. Agentka specjalnej troski

Francuska komedia, która może rozbawić Cię do łez. Dowódca elitarnej jednostki specjalnej RAID, od czasu miłosnego zawodu staje się zatwardziałym wrogiem kobiet. Pech towarzyszy mu nie tylko w życiu prywatnym, ale również w pracy. Pewnego dnia otrzymuje zadanie, aby przygotować do egzaminów niezdarną policjantkę. Marzy ona o tym, aby zostać pierwszą kobietą w siłach specjalnych. Aby jednak tego dokonać musi sporo poświęcić i zmienić swoje nastawienie. Komedia rozbawiła już ponad 4,5 mln francuzów!

 

 

4. Auta 3

Doskonała propozycja dla całej rodziny. Trzeba się spieszyć ponieważ  ta propozycja już schodzi z kinowych ekranów a nie można jej przeoczyć. To już trzecia część przygód Zygzaka. Film opowiada o kolejnych zmaganiach wyścigówki – tym razem jest to przeskok technologiczny, który dla czerwonej strzały może okazać się nieosiągalny. Auta 3 bardziej nazwałbym filmem niż bajką ponieważ porusza wiele problemów społecznych obecnych na świecie, w którym żyjemy. Idealne połączenie zabawy i nauki dla najmłodszych oraz mile spędzony czas dla nieco starszych.

 

 

5. Dunkierka

Jest to film, od którego oczekuje się naprawdę wiele. Hasła, które porównują Dunkierkę do Szeregowca Ryana są jednak bardzo mocno nadmuchane a sam film określiłbym mianem, „obejrzałem, zapomniałem – czuje się z tym dobrze”. Podczas oglądania seansu ciężko jest określić głównego bohatera (jest ich po prostu zbyt wielu) a zabiegi zmiany czasu podczas scen wprowadzają zamieszanie. Dunkierka to film, który trzeba zobaczyć ale nie oczekujcie, że zupełnie Was zaskoczy i będziecie chcieli obejrzeć go jeszcze raz.

 

6. Zawsze jest czas na miłość

Film, który nic nie wnosi do życia. Po jego obejrzeniu czułem, że wyrzuciłem pieniądze. Historia miłości ludzi w średnim wieku, którzy walczą z przeciwnościami losu aby być razem. Scenariusz jest przewidywalny a w przeciągu trwania filmu nie ma ani jednego zauważalnego punktu zwrotnego. Film ten jest po prostu nudny.