Wszystko wskazuje na to, że lata dwudzieste zaczną się w prawdziwie filmowym klimacie. Tylko w styczniu przewidziano ponad 22 premiery kinowe – zobaczymy produkcje polskie i zagraniczne. Pojawią się propozycje zupełnie nowe oraz sequele. W Polskim kinie górować będą filmy akcji ze wskazaniem na kino gangsterskie (Jak zostałem gangsterem. Historia prawdziwa , PSY 3, Bad Boy). Dla osób, które doceniają twórczość Patryka Vegi mamy bardzo dobrą wiadomość – w tym roku również nie zabraknie go w naszych kinach. Jego najnowszy film “Bad Boy” opowiada o realiach klubów piłkarskich oraz reprezentujących ich sportowców i kibiców. “Bad Boy” to podobno historia oparta na faktach, jednak oglądając pierwszy trailer mamy wrażenie, że jest to film o identycznym wydźwięku jak “Botoks” tylko przeniesiony w inne środowisko.

Zaskoczeniem może być fakt, że w roku 2020 na ekranach kin nie zobaczymy Gwiezdnych Wojen, które miały coroczną premierę nieprzerwanie od 2015 roku.  Zarząd Disney’a  podjął decyzję o zwolnieniu tempa produkowanych filmów w celu dopracowania kolejnych produkcji i zaprezentowania widzom produktu o możliwie jeszcze wyższej  jakości.

Kinowy maraton możecie rozpocząć już dziś. Premierowy piątek należy do filmu “Jak zostałem gangsterem”, “Judy”, “Koty” oraz “Sokół z Masłem Orzechowym”. Dla osób lubiących się bać polecamy nową wersję kultowego japońskiego horroru pt.: The Grudge: Klątwa.

Judy

Film opowiada historię Judy Garland, jednej z ikon złotej ery Hollywood, aktorki znanej z roli Dorotki w Czarnoksiężniku z Krainy Oz. Akcja produkcji rozgrywa się w roku 1968 w Londynie, gdy gwiazda w pocie czoła przygotowuje się do swojego wielkiego występu. To właśnie to wydarzenie stanie się tłem dla refleksji o całym jej życiu.

Koty

Filmowa wersja jednego z najsłynniejszych musicali w historii. Sceniczny oryginał został skomponowany przez Andrew Lloyda Webbera na początku lat 80. XX wieku. Autorem libretta jest Trevor Nunn, wykorzystujący wiersze autorstwa T.S. Eliota, pochodzące przede wszystkim z tomu poezji Old Possum’s Book of Practical Cats. Historia opowiada o wyjątkowej nocy, w którą przywódca kociego klanu wybiera jednego ze swoich podopiecznych, aby udał się do Heavyside Layer i odrodził w nowym życiu.

The Grudge – Klątwa

Nowa wersja kultowego japońskiego horroru Klątwa. Fabuła skupia się na przeklętym domu, który jest nawiedzony przez mściwego ducha – wszyscy którzy do niego wchodzą, giną gwałtowną śmiercią. Zapowiedziano, że w filmie zobaczymy zupełnie inne wersje ducha, niż w poprzednich produkcjach.

Sokół z masłem orzechowym

Film to historia Zaka, chłopaka, który marzy o zostaniu gwiazdą wrestlingu i pragnie spełnić to marzenie za wszelką cenę. Na swojej drodze spotyka drobnego złodziejaszka Tylera, który postanawia pomóc bohaterowi w zrealizowaniu tego celu.

Aniołki Charliego

Nowa filmowa wersja kultowego serialu. W produkcji agencja detektywistyczna Townsend, dla której pracowały tytułowe bohaterki w poprzednich produkcjach rozszerzyła swoją działalność na cały świat. Powstaje zatem wiele drużyn Aniołków prowadzonych przez wielu Bosleyów. W skład jednego z takich zespołów wchodzą Elena Houghlin, Jane Kano i Sabina Wilson. Elena to młoda inżynier, która przekazuje agencji informacje o niebezpiecznej technologii. Tak staje się członkinią tytułowej grupy.

Psy 3. W imię zasad

Trzecia odsłona kultowej serii filmów. Tym razem Franc Maurer po latach odsiadki wychodzi z więzienia i wkracza w nową Polskę. Nic nie jest w niej takie, jak zapamiętał.  Kto i co czeka na człowieka, który przez ostatnie ćwierć wieku… nic nie robił? Jak odnajdzie się w świecie, w którym dawne zasady i lojalność przestały obowiązywać? Tego dowiemy się, gdy los ponownie połączy Franza i „Nowego”. Ich spotkanie zmieni wszystko.

Bad Boys for Life

Trzecia część kultowej serii. W filmie ponownie zobaczymy działania słynnego, policyjnego duetu Mike Lowrey-Marcus Burnett, detektywów wydziału do zwalczania narkotyków z Miami. Panowie w najnowszej części będą musieli powstrzymać okrutnego szefa kartelu narkotykowego, Armando Armasa. Antagonista będzie chciał zabić Mike’a. Przy okazji panowie będą rywalizować z nową, wyspecjalizowaną jednostką młodych funkcjonariuszy.

Błąd systemu

Niemiecki kandydat do Oscara 2020. Fabuła skupia się na 10-letniej dziewczynce po przejściach – w slangu pracowników opieki społecznej w Niemczech to właśnie ona jest zwana tytułowym błędem systemu. Na pierwszy rzut oka to sympatyczne dziecko, jednak w każdej chwili może zmienić się w niebezpiecznego potwora – wszystko to za sprawą traum, które wywołały u Benni szereg problemów z agresją i napadami furii.

Proxima

Film o podróży w kosmos widzianej z perspektywy rozdartej emocjonalnie astronautki. Główną bohaterką jest Sara, jedyna kobieta wśród uczestników w niezwykle wyczerpującym szkoleniu przed misją o tytułowej nazwie. By opuścić Ziemię, kobieta musi być gotowa na poświęcenie, mordercze treningi, pełne skupienie i przede wszystkim – rozłąkę z siedmioletnią córką, co okaże się największym wyzwaniem.

365 dni

Adaptacja powieści Blanki Lipińskiej, zwanej polską wersją 50 twarzy Greya. Główną bohaterką jest Laura Biel, dyrektorka sprzedaży w luksusowym hotelu. Choć kobieta odnosi sukcesy zawodowe, w życiu prywatnym brakuje jej namiętności. Wszystko zmienia się, gdy podczas podróży na Sycylię poznaje Massimo Torricellego, przystojnego szef mafii, który porwie ją, uwięzi i da 365 dni na… pokochanie go.

Zenek

Film biograficzny opowiadający o życiu i drodze do kariery piosenkarza disco-polo, Zenona Martyniuka. Poznamy go jako zakochanego w muzyce nastolatka, którego w karierze muzycznej wspiera jego wujek, zawodowy muzyk. To dzięki jego zaangażowaniu Zenon Martyniuk po raz pierwszy staje przed publicznością, to on jest jego nauczycielem, który udziela mu pierwszych, cennych wskazówek oraz rozwija jego wrażliwość i miłość do muzyki.

Zew krwi

Adaptacja powieści Jacka Londona z 1903 roku. Głównym bohaterem jest poszukiwacz przygód, John Thornton, który próbuje swoich sił w wydobywaniu złota w Jukon. Słynną gorączkę złota nad Klondike z lat 90. XIX wieku zobaczymy tym razem z punktu widzenia psa zaprzęgowego o imieniu Buck.

Cóż za piękny dzień

Fabuła filmu skupia się na życiorysie Mr. Rogersa, który był amerykańskim kompozytorem i aktorem, a także pionierem w dziedzinie telewizji dla dzieci. W latach 1968-2001 telewizja emitowała jego program Mister Roger’s Neighborhood, edukacyjny serial dla najmłodszych widzów. Historia ma być w głównej mierze inspirowana relacją Rogersa z jego dobrym przyjacielem, Tomem Junodem, nagradzanym dziennikarzem. Panowie poznają się, gdy Junod otrzymuje zadanie napisania artykułu o Rogersie. Spotkanie zupełnie zmieni jego pogląd na otaczającą rzeczywistość.

Ostra

Film o świecie show-biznesu. Kontrowersyjny program telewizyjny „Music Race” poszukuje muzycznych talentów na terenie całej Polski. O tym, przed kim otworzą się wszystkie drzwi, a komu na głowie wyląduje kubeł zimnej wody, zdecyduje wyjątkowe jury: niegdyś popularny piosenkarz Olo, królowa social mediów Ewa i grająca samą siebie pierwsza dama polskiego jazzu – Urszula Dudziak. Na castingu, który odbywa się w rodzinnej miejscowości Ola, dochodzi do awantury. Doprowadza do niej Ostra – zbuntowana nastolatka, oburzona arogancją jurora, który lekceważąco zachowuje się wobec matki dziewczyny. Skandal jest na rękę producentowi, który decyduje o zakwalifikowaniu Ostrej do dalszego etapu show. Wkrótce okaże się, że oprócz wybuchowego temperamentu, dziewczyna dysponuje także niesamowitym głosem. Sukces ma jednak swoją cenę, a popularność nie jest tak przyjemna, jak może się wydawać. Przed nastolatką prawdziwy pojedynek i próba charakteru – młodej gwieździe przyjdzie zmierzyć się z konkurentami na scenie i bezwzględnym światem show biznesu, ale przede wszystkim z własnymi emocjami.

Tylko sprawiedliwość

Film oparty na faktach. Bohaterem jest młody prawnik Bryan Stevenson i jego historyczna walka o sprawiedliwość. Po tym, jak skończył Harvard, Bryan mógł wybierać w prestiżowych kancelariach, ale zamiast tego pojechał do Alabamy, by bronić ludzie niesłusznie skazanych oraz tych, których nie stać na adwokata. Jego pierwszą i najmocniejszą sprawą jest Walter McMillian, który w 1987 roku został skazany za karę śmierci za zabójstwo 18-latki pomimo tego, że dowody świadczyły o jego niewinności. Stevensonowi pomaga lokalna prawnik Eva Ansley.

Ciche miejsce 2

Sequel dobrze przyjętego horroru z 2018 roku. Pierwsza odsłona opowiadała o rodzinie, która mieszka w świecie opanowanym przez tajemnicze stwory, które mają doskonały słuch i atakują, gdy usłyszą nawet najmniejszy szmer. Członkowie familii musieli zmierzyć się z niebezpieczeństwem, które nawiedza ich farmę. Kontynuacja opowiada o dalszych losach rodziny.

Nie czas umierać

25. film o losach Jamesa Bonda. W filmie Bond opuścił czynną służbę i cieszy się spokojnym życiem na Jamajce. Jednak jego spokój jest krótkotrwały, gdy pojawia się stary przyjaciel z CIA, Felix Leiter, prosząc agenta o pomoc. Misja uratowania porwanego naukowca okazuje się o wiele bardziej zdradliwa niż się spodziewano i prowadzi Bonda na trop złoczyńcy posiadającego nową, niebezpieczną technologię.

Top Gun: Maverick

Głównym bohaterem jest Pete “Maverick” Mitchelle, który po 30 latach w służbie pracuje jako odważny pilot testowy i za wszelką cenę unika awansu, który by go uziemił. Gdy dostaje rozkaz wyszkolić nowych rekrutów do wykonania niebezpiecznej i nowatorskiej misji, spotyka Roostera, syna jego dawnego przyjaciela Goose’a. Maverick musi stawić czoło niepewnej przyszłości i duchom swojej przeszłości.

opisy filmów pochodzą ze strony naekranie.pl