Marzysz o karierze w serialu? A może widzisz siebie na czerwonym dywanie pośród gwiazd kina? Jeśli na powyższe pytania odpowiedziałeś twierdząco to znaczy, że jesteś urodzonym artystą, i koniecznie powinieneś spróbować swoich sił w produkcjach filmowych lub serialowych. Jeśli jednak nie czujesz w sobie duszy artystycznej to idź na casting do reklamy – zarobisz w jeden dzień dwa razy tyle co przeciętny Polak w cały miesiąc.

Castingi to jednak spore poświęcenie czasu i energii. Czekanie w kilkugodzinnych kolejkach do studia castingowego w celu nagrania krótkiego filmiku lub odegrania scenki potrafi zniechęcić nawet najbardziej wytrwałego artystę. Wychodząc na przeciw potrzebom aktorów studia castingowe często wprowadzają zmiany, są innowacyjne – zmieniają krzesła, wstawiają stoliki, czasami nawet inwestują w komputery do samodzielnego drukowania kart castingowych. Tego typu zmiany opisał już kiedyś dość zwięźle Henry Ford:

Gdybym na początku swojej kariery jako przedsiębiorcy zapytał klientów, czego chcą, wszyscy byliby zgodni: chcemy szybszych koni.

Co zatem należy zrobić aby polepszyć warunki przeprowadzanych castingów i tym samym dotrzeć do osób, które na codzień nie mają czasu aby przesiadywac godzinami na korytarzach studiów castingowych? Otóż należy wywrócić ten rynek do góry nogami! Właśnie taka idea przyświecała twórcom platformy www.vendo.tv i co najważniejsze – sprawdziła się!

Vendo to wspaniałe ułatwienie i usprawnienie pracy każdego domu produkcyjnego. Proces castingowy jest niestety bardzo czasochłonny dla każdej ze stron. Często terminy castingu, czy recall’u wykluczają wielu aktorów z udziału. Dzięki Vendo.tv mają szansę zaprezentować się zawsze i wszędzie, tak samo my mamy dostęp do naszego castingu 24h na dobę. To duży przełom w branży.

Klaudia Ptaszyńska, Dom produkcyjny F25

 

Kadr z filmu reklamowego realizowanego przez dom produkcyjny F25

Oczywiście zarówno w internecie jak i życiu prywatnym znajdzie się mnóstwo osób, które jeszcze nie wierzą w działanie Vendo, które starają się hamować rozwój platformy. Pamiętajmy jednak, że tacy ludzie istnieją od zawsze. Gdybyśmy jednak ich słuchali i podążali ich śladami to do dziś wierzylibyśmy, że Ziemia jest płaska, a Słońce wokół niej krąży. Zdajemy sobie sprawę, że Vendo to nie słońce – jest to jednak ogromny strumień jasnego światła padającego na polskie talenty.

Idealnym potwierdzeniem słów, że Vendo to ogromna szansa i ułatwienie dla talentów mieszkających w naszym kraju jest Albert Sukiennik, student.

Skąd u Ciebie pomysł na branie udziału w castingach?

Zawsze byłem zainteresowany karierą aktorską. Chciałem być celebrytą – po prostu mi się to podobało.

Jeśli chodzi o castingi to chciałem w nich uczestniczyć jednak  brakowało mi na nie czasu i wydaje mi się że tą kwestię rozwiązuje Vendo.

Jak to się stało że zarejestrowałeś się na Vendo?

Usłyszałem na miescie o platfomie Vendo i zdecydowałem się tam zarejestrować – oczywiście nie od razu bo jak to zawsze w życiu bywa miałem mnóstwo rzeczy na głowie. Po kilku dniach znalazłem jednak chwile i założyłem konto.

Po jakim czasie otrzymałeś pierwszą propozycję?

Tak naprawdę zaraz po zweryfikowaniu profilu pojawiło się kilka castingów, na które ja zaaplikowałem i za trzecim czy czwartym razem pojawił się odzew ze strony klienta.

Jakie są Twoje wrażenia po wygranym castingu?

Na Vendo Wszystko działo się bardzo szybko i sprawnie bo do castingu dołączyłem w czwartek po południu, tego samego dnia dostałem odpowiedź że zostałem wybrany a już w piątek grałem w teledysku także cała akcja rozegrała się w przeciągu 24 godzin.

Jak wyglądała Twoja praca podczas zdjęć?

Na zdjęciach zostałem poproszony o zagranie pięciu emocji. Całość trwała może z 15 minut i powiem szczerze – były to największe pieniądze zarobione w takim czasie w moim życiu.

Link do profilu Alberta na Vendo: ALBERT NA VENDO

 

Albert to jednak nie jedyna osoba, która zarobiła pieniądze dzięki Vendo.

Pan Andrzej Bieganowski to doświadczony aktor reklamowy. Na swoim koncie ma produkcje dla największych międzynarodowych koncernów. Współpracował z najlepszymi domami produkcyjnymi w Polsce, teraz bierze udział w castingach na Vendo!

Dzięki serwisowi i aplikacji do castingów ONLINE VENDO.tv miałem możliwość( wygrałem castingi ) uczestniczyć w reklamie foteli do masażu Rest Lords i w reklamie wyrobów mięsnych ze znaczkiem QAFP-oda do jakości(właśnie jest w w telewizji ).Praca na obu planach była SUPER!

Link do profilu Pana Andrzeja na Vendo: ANDRZEJ BIEGANOWSKI NA VENDO

Wiele osób może jednak zapytać: „ale przecież mam swoją agencję”.

Vendo.tv nie jest agencją i to sprawia że trafia do tak szerokiego grona odbiorców. Jeśli masz podpisaną umowę z agencją aktorską to zaznacz to w wyznaczonym miejscu i ciesz się z wolnego czasu, który poświęciłbyś na czekanie przed studiem castingowym.

Poniżej opinie agencji aktorskich o Vendo.

Wreszcie ktoś to wymyślił! Super narzędzie ułatwiające pracę agencjom aktorskim i domom produkcyjnym. Sukces Vendo jest gwarantowany!

Rafał Krus, agencja aktorska ROLEPLAY

 

 

„Podobne, jednak nie tak mocno rozwinięte, platformy działają juz za granicą i wspaniale funkcjonują.Bardzo się cieszę, że idea castingu online dotarła do Polski. Jako agencja aktorska dopingujemy Vendo z całego serca.

Paweł Matławski, agencja aktorska TAGO

 

Jeśli zatem nie wiedziałeś od czego zacząć karierę aktorską/epizodystyczną to teraz masz już bardzo jasną sytuację. Stwórz profil na Vendo i korzystaj z narzędzia, które wspierają najlepsi gracze na rynku!

„Vendo to bardzo ciekawe narzędzie i na pewno będe z niego korzystać”

Agnieszka Mucha, dom produkcyjny FILM PRODUKCJA

Kadr z filmu reklamowego realizowanego przez dom produkcyjny FILM PRODUKCJA

Z Vendo korzysta obecnie blisko 8500 użytkowników oraz ponad 200 klientów organizujących castingi do reklam, teledysków, seriali i filmów.  Daj sobie szanse i uwierz w swoje możliwości. Kariera stoi przed Tobą otworem!