Mamy dla Ciebie wskazówkę,

jak jednocześnie oglądać ulubione produkcje i brać udział w castingach do następnych odcinków! Brzmi niemożliwie? W czasach zamawiania taksówki przez aplikację i umawiania się na wizytę u lekarza poprzez stronę internetową, castingi online są słuszną alternatywą dla tradycyjnego systemu selekcji aktorskich – a w dodatku dostępną dla każdego!

Okres świąteczny to czas nieprzewidzianych wydatków, spraw aby te święta były wyjątkowe – zagraj w reklamie i podaruj swoim najbliższym niesamowite prezenty!

 

 

Musimy jednak Cię zmartwić – nie zagrasz już w reklamach świątecznych ponieważ te realizowane są… latem! Jednak cały czas możesz spróbować swoich sił w projektach realizowanych na przyszły rok. W Polsce, w okresie zimowym, bardzo często nagrywane są spoty reklamowe dla telewizji Hiszpańskich, Portugalskich czy Francuskich.

Kiedy zatem realizuje się poszczególne klipy reklamowe?

Spoty zimowe (w tym świąteczne) – od lipca do końca października

Spoty letnie – realizowane są przez cały rok

Spoty wiosenne – od grudnia do lutego

 

JAK ZACZĄĆ?

Pierwsze kroki wcale nie muszą być trudne! Jako nowa osoba w branży musisz mieć stały dostęp do zleceń, najlepiej sprawdzonych i realizowanych przez dobrych klientów aby wyrobić w sobie profesjonalne nawyki w pracy na planie. Jak uzyskać zlecenia? Wystarczy poświęcić 15 minut i zarejestrować się na platformie Vendo.tv – ideą Vendo jest łączenie osób pragnących występować w TV z potencjalnymi klientami czyli z domami produkcyjnymi i reżyserami obsady. Wszystko odbywa się w 3 łatwych krokach:

  1. REJESTRACJA

  2. WYBÓR INTERESUJĄCEGO CIĘ PROJEKTU

  3. AKCEPTACJA STAWKI I TERMINU

Wszystko  bez zbędnych formalności i wychodzenia z domu. Castingi odbywasz online, nawet w trakcie regularnej pracy lub podczas spaceru z psem. Łatwe prawda?

STATYSTA/EPIZODYSTA/AKTOR…

Swoją przygodę najlepiej rozpocząć od statystowania czyli od odgrywania zwykłych zachowań, niewymagających umiejętności aktorskich. Twój wizerunek nie jest zawsze widoczny dlatego też stawki są znacznie niższe niż za odgrywanie epizodów i wynoszą od 50 zł do 200 zł/dzień w zależności od budżetu produkcji i trudności przedsięwzięcia filmowego. Epizody to, w przypadku reklamy, krótkie role poboczne, często niewymagające wypowiadania jakiegokolwiek tekstu. Ważnym aspektem jest wizerunek, który jest utrwalany i publikowany. Stawki kształtują się w przedziale 600zł – 2000 zł za  dzień pracy.  To jednak nie wszystko ponieważ pozostają jeszcze role główne. W przypadku filmów fabularnych są to miejsca przeznaczone dla osób z doświadczeniem przed kamerą a ich wynagrodzenie negocjowane jest indywidualnie. Zupełnie inna sytuacja ma miejsce w przypadku produkcji komercyjnych. Role główne często przyznawane są osobom bez doświadczenia ponieważ odgrywanie scenek reklamowych nie wymaga, aż tak dużego bagażu doświadczeń. Wynagrodzenie za rolę główną jest zróżnicowane i zależy w dużej mierze od tzw. pól eksploatacji danej produkcji. Standardowe wynagrodzenie to 1500 zł za dzień zdjęciowy i 2500 zł za prawa do wykorzystania wizerunku (razem 4000 zł za jeden dzień pracy) ale zdarzają się również produkcje oferujące znacznie wyższe pensje.

 

Sukcesy polskich domów produkcyjnych na arenie krajowej i międzynarodowej prognozują dalszy rozwój rynku reklamowego w Polsce. Jest to dobra informacja dla wszystkich osób zainteresowanych aktorstwem lub kierunkami o tematyce filmowej.Już teraz stawki za dzień zdjęciowy osiągają poziom średniej krajowej a przy udziale kapitałów zagranicznych kwota może zwiększyć się nawet kilkukrotnie.

 

Jeśli chcesz poznać tajniki pracy aktora załóż darmowe konto na VENDO.TV i odbywaj castingi bez wychodzenia z domu!