Kiedy zastanawiasz się co zrobić żeby zacząć występować w filmach, serialach lub reklamach to należy odpowiedzieć sobie na jedno bardzo ważne pytanie… Co tak naprawdę chcę osiągnąć? Dróg do sukcesu jest wiele ale żeby wybrać odpowiednią dla siebie, musisz dokładnie określić swój cel.

Jeśli pragniesz być aktorem to przygotuj się na prawdziwą walkę z samym sobą. Wielogodzinne próby, wyzwania emocjonalne i fizyczne, śpiew, taniec i wiele wiele innych. A to wszystko ma zapewnić Ci sukces czyli “czerwony dywan” do teatru lub na plan zdjęciowy.

W czym tak naprawdę leży sekret? Jak przygotować się do zawodu?

Droga jest skomplikowana, bo aktorstwo to “trudna robota jest”. Nasz zawód w 90% wiąże się z porażką, z długim oczekiwaniem na castingach oraz pracą w nieregularnych godzinach, nie zawsze w korzystnych warunkach. Bardzo nie lubię kiedy młodzi ludzie wiążący swoją przyszłość z aktorstwem mówią: “zostanę aktorem, będę sławny a moje konto powiększy się o kilka zer”. Tak naprawdę wiele osób nie jest w stanie dotrzeć do etapu “grania” ponieważ ciężko sobie radzą z codzienną porażką, która w tym zawodzie jest normą.  Ten zawód wymaga dużej determinacji.

Iga Górecka w wywiadzie dla Vendo.tv

 

Jednak recepta na sukces jest bardzo prosta i trudna zarazem… WSZECHSTRONNOŚĆ. Kilkanaście lat temu aktor po szkole umiał jeździć konno, prowadzić samochód, jeździć na rolkach, łyżwach, często też grał na kilku instrumentach… Dzisiaj szkoły zaczynają odchodzić od tego typu nauki i stawiają na samokształcenie.  Ważnym aspektem jest zatem doskonalenie swoich umiejętności scenicznych. Śpiew i taniec to podstawa, gra na instrumencie mile widziana a elementy kaskaderki lub jazdy konno to już dodatek. Pamiętaj im więcej możesz dać z siebie tym więcej pozytywnej energii otrzymasz od innych!

Czy jeśli nie umiem śpiewać, tańczyć to nie mogę grać w filmach i serialach?

Oczywiście, że możesz!

Rynek (…) jest niezwykle otwarty, czasami zdarza się,  że ludzie bez wykształcenia sprawdzają się lepiej niż absolwenci szkół teatralnych.

Iga Górecka w wywiadzie dla Vendo.tv

Jakie zatem cechy powinny mieć osoby, które chcą występować w TV?

 

Na pewno powinni być otwarci i wytrwali. Ja byłam tzw. “szarą myszką” i dopiero teraz zauważyłam jak wielką wartość ma pokazywanie siebie w całości. Nie można się obawiać reakcji innych ludzi tylko wytrwale dążyć do swojego celu, zarażać innych swoją otwartością, charyzmą i oczywiście pozytywną energią!

Oliwia Lachnik w wywiadzie dla Vendo.tv

Ról do rozdania w filmach, serialach, reklamach i spektaklach jest wiele, warto o nie walczyć ponieważ…

…Kiedy wychodzisz przed setki osób to czujesz adrenalinę, spełnienie i satysfakcję z wykonywanej pracy. Nic nie jest w stanie zastąpić pasji, także jeśli aktorstwo jest Twoją pasją to na pewno przyniesie Ci szczęście

Daria Jakubik w wywiadzie dla Vendo.tv

Jeśli pragniesz występować w TV kliknij TUTAJ i rozpocznij swoją przygodę na planach zdjęciowych z Vendo! Jedyną aplikacją na świecie umożliwiającą odbywanie castingów do filmów, seriali i reklam bez wychodzenia z domu! Od dzisiaj  możesz brać udział w castingach kiedy tylko zechcesz i gdziekolwiek jesteś!

VENDO. TV