Według danych statystycznych przeciętny polak odwiedza kino 1,5 raza w przeciągu całego roku. Jesteśmy daleko w tyle za takimi krajami jak USA czy Wielka Brytania. Czy zatem opłaca się wydawać ponad 600 zł rocznie na oglądanie najnowszych produkcji kinowych?

Na pierwszy rzut oka cena karty unlimited może wydawać się zaporowa jednak po głębszej analizie dochodzę do wnniosku iż idea tzw abonamentu kinowego to idealny pomysł. 600 zł rocznie to około 52 zł miesięcznie. Oznacza to, że jest to kwota mniejsza od abonamentu telewizyjnego np. Cyfrowego Polsatu. Idąc dalej zauważymy, że nielimitowany dostęp do najnowszych produkcji jest w cenie abonamentu Netflixa ale blisko dwa razy droższy od Showmaxa. Jednak oferta Cinema-City jest znacznie lepsza niż wspomniane wcześniej platformy. Karta Unlimited daje nam dostęp do wszystkich produkcji filmowych wyświetlanych na ekranach kin w całej Polsce. Możemy rezerwować bilety przez internet, odbierać je w kasach kin lub dostawać tzw. bilety elektroniczne co znacznie skraca czas oczekiwania w kolejkach. Najważniejszy jest fakt iż możemy wielokrotnie chodzić na ten sam film lub oglądać codziennie nową produkcję, możemy również rezerwować do trzech seansów dziennie co daje nam (teoretyczną) możliwość zobaczenia 93 seansów w przeciągu miesiąca. Oczywiście nikt z nas nie zobaczy takiej ilości filmów ale oglądanie jednego filmu w tygodniu wydaje się realne i opłacalne bowiem zobaczenie czterech produkcji w miesiącu normalnie kosztuje około 150 zł a z kartą unlimited płacimy całe zero złotych.

 

Oferta nie jest jednak bez wad. Pomimo tego iż posiadamy nielimitowany dostęp do sal kinowych to nie możemy rezerwować biletów i nie przychodzić na seanse. Trzykrotne opuszczenie seansu kinowego bedzie skutkowało zablokowaniem karty (informacja od obsługi kina). Nie można również rezerwować biletu na seanse równoległe.

Dodatkowym minusem jest okres obowiązywania umowy. Karta musi byc bowiem aktywna przez rok. Nie możemy wcześniej zrezygnować czy po prostu przestac płacić. Niezależnie od tego czy chcodzimy do kina czy nie, 50 zł trzeba zapłacić.

Kartę można założyć na stronie internetowej kina Cinema-City. Nie możemy złożyć wniosku stacjonarnie, co moim zdaniem jest sporym utrudnieniem. Po podaniu danych swojej karty i uregulowaniu płatności możemy już korzystac z programu. Na fizyczną kartę trzeba jednak poczekać około siedmiu dni.

Program unlimited jest idelanym zastąpieniem abonamentu telewizyjnego. W dobie internetu i dostępu do wirtualnych źródeł informacji oraz rozrywek, tradycyjna telewizja przestaje byc atrakcyjna dla przeciętnego użytkownika. Dodatkowo posiadacze karty Unlimited moga korzystac  z dodatkowych pokazów przedpremierowych!

Jeżeli jednak chcecie dalej korzystać z tradycyjnej telewizji, internetu a karte dokupujecie jako dodatek to dobrze się zastanówcie ponieważ wydatek na „Unlimited” zwraca się dopiero po trzecim wejściu na sale kinową w przeciągu miesiąca.