Poszukujesz ciekawej pracy? A może interesujesz się tematyka filmową i nie wiesz jak wejść do tego środowiska?

Na powyższe pytania istnieje tylko jedna odpowiedź STATYSTA. Kto może zostać statystą oraz jak wygląda praca przeciętnej osoby statystującej dowiecie się już dziś w poniższym artykule!

 

Żeby zostać statystą potrzebujesz mieć jedynie dwie ręce i nogi – to wszystko!  Osoba statystująca to tzw. aktor bez wizerunku czyli pewna postać w filmie, reklamie czy teledysku, która wykonuje zwykłe czynności z życia wzięte jak spacer w tłumie czy obecność na koncercie. Jedyna różnica polega na tym, że wszystkie tego typu czynności wykonuje się przed kamera, najczęściej bez jakiegokolwiek wykorzystania wizerunku danej osoby.

 

W niektórych filmach statyści jednak posiadają bardziej rozbudowane role, przez co wchodząc ze sobą w interakcje, tworzą bardziej realistyczne tło. Zdarza się też, że przekornie statystą jest znany aktor lub reżyser.

Posłuchaj koncertu i otrzymaj za to pieniądze!

Podczas planu zdjęciowego do filmu czy serialu często poszukiwani są statyści do odgrywania roli tłumu podczas koncertu lub imprezy w klubie. Możesz dobrze się bawić i otrzymać za to pieniądze – praca marzeń.

Podziwiaj młode talentu a gotówkę przeznacz na rozwijanie swoich pasji!

Chciałbyś zobaczyć występ uczestników “Mam Talent”, “X Factor” lub innych produkcji komercyjnych? Jako statysta będziesz otrzymywał takie propozycje a w dodatku otrzymasz za to gotówkę. Przeważnie jest to 100 zł za dzień spędzony na widowni.

 

Nie zawsze jest jednak tak pięknie. Statystowanie ma również swoje minusy. Czasami, kiedy pogoda nie jest idealna trzeba stać w deszczu lub mrozie – na szczęście takie plany są tylko zimą. Pamiętaj jednak że podczas zimy otrzymasz ciepły posiłek i kawę lub herbatę.

 

Co należy zrobić żeby zostać statystą?

Pierwszy krok to rejestracja na platformie www.vendo.tv  – później wystarczy czekać na zlecenia!

 

Ile mogę na tym zarobić?

Stawki dla statystów zaczynają się od 50 zł za dzień zdjęciowy a sięgają 600 zł przy produkcjach z trudnymi warunkami.

Dlaczego statystowanie?

Statystowanie to świetna zabawa i edukacja. Podczas kilkugodzinnego planu poznajesz dokładnie tajniki pracy ekipy filmowej i zdobywasz niezbędne doświadczenie, które w przyszłości zapewni Ci rolę główną lub epizodystyczną w projekcie.

 

Pamiętaj, że aby zostać statystą nie musisz mieć doświadczenia ani dodatkowych umiejętności, wystarczy że masz chęci i lubisz spędzać miło czas!

Zacznij swoją przygodę juz dziś na www.vendo.tv!