Po zeszłorocznej decyzji Netfliksa o zaprzestaniu produkcji seriali z komiksowymi superbohaterami, Marvel wystawia na aukcję ponad 750 przedmiotów.Już w drugim tygodniu sierpnia będzie można  wylicytować stroje bohaterów, dekoracje i rekwizyty z planów. Licytacja odbędzie się w Los Angeles. Jak podkreśla Mike Pasciullo z działu marketingowego Marvela:

Cieszymy się na myśl o współpracy z Prop Store oraz z tego, że możemy dać fanom tę unikalną możliwość nabycia autentycznych pamiątek z planu, dzięki którym stworzyliśmy te lubiane postaci Marvela.

 

Ceny wywoławcze startują od 50 dolarów. Od tej kwoty można ropocząć licytację filmowych wizytówek słynnego bohatera ze świata Marvela, Matta Mudrocka, a już za 75 dolarów jego przepaski ze szpitala. Rodzinnych pamiątek, biletów, przypinek, kart z bejsbolistami i książek jest naprawdę sporo.

Niektóre z wystawianych przedmiotów mogą osiągnąć nawet siedmiocyfrowe sumy ale dla prawdziwego fana to nie cena ma znaczenie a wartość pozamaterialna nabywanego przedmiotu także organizatorzy spodziewają się prawdziwych tłumów.