Rynek filmowy w Polsce rozwija się z roku na rok. Produkcje realizowane przez nasze domy mediowe trafiają na rynki zagraniczne a filmy fabularne wydają się zyskiwać na jakości. Jest to idealny czas na rozpoczęcie swojej przygody w świecie fabuły i reklamy!

Każda przygoda musi mieć jednak swój początek, do którego trzeba odpowiednio się przygotować.

W dzisiejszym artykule przedstawimy Ci 5 przykazań młodego aktora,

1.Nie spóźniamy się

To chyba najważniejsza zasada każdej produkcji. Należy pamiętać, że dzień zdjęciowy jest zaplanowany co do minuty a każde opóźnienie powoduje stres producenta (dodatkowe gaże za nadgodziny dla ekipy), zmęczenie reżysera (ciężko koordynować pracę aktorów po 10 godzinach pracy) oraz ogólny spadek efektywności całego zespołu.

2.Słuchamy poleceń ekipy

Należy pamiętać, że każde polecenie wydawane przez poszczególne osoby z ekipy filmowej ma znaczenie. Nie tylko reżyser ma wpływ na finalny wygląd kadru ale cały zespół dlatego zanim wejdziecie przed kamerę, szanujcie słowa kostiumografa (który mówi o tym żeby nie palić w ubraniu planowym), charakteryzatora (który zwraca uwagę na to aby nie przecierać oczu), koordynatora produkcji (który prosi Was o terminowe wyjście z barobusu). Wasze zachowanie w stosunku do członków ekipy wpływa na całą atmosferę, a co za tym idzie, na całokształt produkowanego filmu.

3.Partner na scenie lub przed kamerą jest moim paliwem…

Aby dobrze odegrać rolę należy ściśle współpracować z innymi aktorami. Musisz czuć energię swojego partnera oraz być lustrzanym odbiciem jego emocji.  Należy aktywnie reagować na zastaną sytuację i swoimi emocjami podkreślać wagę danej sceny.

4. Połączenie z widzem definiuje Twój talent…

Występując przed widzem musisz mieć pewność, że Twoja postać jest zrozumiała dla odbiorcy. Osoba oglądająca spektakl musi reagować na prezentowane przez Ciebie wątki fabularne i aktywnie uczestniczyć w przedstawieniu.

 

5. Aktor reaguje na otoczenie i współgra z nim…

Każde “słowo” otoczenia musi wywoływać u Ciebie adekwatną reakcję. Niezależnie od tego czy poruszasz się na scenie, przed kamerą czy nawet na ulicy musisz stanowić jedność z otaczającym Cię światem.

Jeśli aktorstwo jest Twoją pasją to koniecznie załóż konto na VENDO  – największej platformie castingów online w Polsce!