Chciałbyś pracować w reklamie lub filmie ale nie wiesz jak zacząć? Przedstawiamy ścieżki kariery, które możesz wybrać żeby osiągnąć sukces w showbiznesie.

 

  1. Praca w domu produkcyjnym.
    Jeśli jesteś osobą ambitną i masz jasno określone cele to ta praca jest stworzona dla Ciebie. Zaczniesz jako asystent produkcji czyli osoba, która spina wszystkie podstawowe zadania przy tworzeniu projektów komercyjnych. Mam na myśli tworzenie prezentacji multimedialnych, poszukiwanie lokacji czy koordynowanie przymiarek kostiumowych, opieka nad aktorami, koordynowanie transportów. Powyższe zadania brzmią jak bajka ale trafiają się również te mniej przyjemne (robienie zakupów na plan, parzenie kawy reżyserowi i klientowi, bieganie po bułki lub hummus dla klienta). Twoja praca będzie zaczynała się o 9 i kończyła o 17 – ale takie wygody tylko w okresie bez zdjęć. Jeżeli realizujesz projekt to do pracy przychodzisz około 8 ale nigdy nie wiesz o której wyjdziesz, czasami jest to godzina 20 czasami 22. Wynagrodzenie wacha się od poziomu średniej krajowej do równowartości dwóch średnich krajowych za miesiąc pracy. Następnym etapem jest praca koordynatora produkcji. Będziesz pełnił/a funkcję osoby nadzorującej asystenta i wykonywał podobne zadania jak poprzednio tylko że za wyższą stawkę, około 3 średnich krajowych za miesiąc. Kolejny krok to kierownik produkcji czyli koordynacja całego etapu produkcji oraz największy stres oraz odpowiedzialność finansowa za realizowaną pracę. Później już tylko jeden awans i jesteś na szczycie czyli zajmujesz stanowisko Producenta. Zaczynając pracę w wieku 20 lat wymarzonym producentem zostaniesz w wieku 30 – 33 lat. 
  2. Papaya Young Directors czyli konkurs dla osób twórczych. Masz pomysł na reklamę? Napisz scenariusz, zbierz ekipę i nakręć ją! Wydaje się proste? Jednocześnie jest proste i trudne, proste dlatego że otrzymasz budżet na realizację projektu ale jednocześnie trudne bo będziesz miał ponad tysiąc konkurentów z całej Polski. Jako zwycięzca otrzymasz 30 000 zł oraz otworzysz sobie drogę do pracy jako reżyser reklamowy. Kolejna edycja już w w lutym 2018 r.
  3. Możesz też rozpocząć swoją drogę od drugiej strony kamery czyli od występowania na dużym ekranie. Możesz rozpocząć swoją przygodę już dziś wystarczy, że masz pod ręką komputer z internetem lub smartphone. Zarejestruj się na www.vendo.tv i bierz udział w castingach do reklam zupełnie za darmo. Wystarczy, że wybierzesz casting, który Cię interesuje, zaakceptujesz proponowaną stawkę oraz datę zdjęć i już masz szansę na zarobienie pieniędzy na swoje potrzeby. Niezależnie od tego gdzie mieszkasz i co robisz na codzień. Na jeden dzień staniesz się lekarzem, adwokatem lub supermenem, daj sobie szansę na realizowanie własnych marzeń!
  4. Zostań dziennikarzem! Swoją przygodę możesz rozpocząć od stanowiska  asystenta reportera, awansować na reportera – wtedy już występujesz przed kamerami a jeśli jesteś naprawdę dobry to możesz otrzymać nawet propozycję prowadzenia własnego programu TV. Pamiętaj, że jakiejkolwiek drogi byś nie wybrał to będzie ona dobra! Realizuj swoje marzenia i korzystaj z życia!