Tydzień temu otwarto jedno z największych centrów handlowych w stolicy. Oprócz ponad 200 sklepów i wielu atrakcji znajdziemy tam również kino. Pewnie nie byłoby w tym nic spektakularnego gdyby nie fakt, że “najmłodsze dziecko” Cinema City zostało wyposażone w system Dolby Atmos® stając się tym samym najnowocześniejszym kinem w Polsce. Czym jest system dźwięku przestrzennego oraz czy warto wybrać się na seans do nowego kina w Warszawie?

źródło: fdb.pl

Dolby Atmos® to zupełnie nowy wymiar dźwięku. Oprócz dźwięku dookulnego czyli systemu głośników rozmieszczonych dookoła widzów, Dolby stosuje głośniki na suficie sali. Takie rozmieszczenie pozwala kreować wrażenia dźwiękowe niedoświadczalne w zwykłym kinie. Siedząc na środku sali mamy wrażenie że ptak na ekranie przelatuje dokładnie obok nas. Tego typu efekty niezwykle zmieniają postrzeganie kina. Od teraz siedzenie w fotelu kinowym jest przeżyciem a  nie tylko oglądaniem filmu.

 

System dźwiękowy Dolby Atmos® przemienia seans kinowy w niezwykłe przeżycie filmowe, gdyż każdy głośnik jest niezależnym źródłem dźwięku. Dolby Atmos® dosłownie „wrzuca” widza w sam środek akcji i przez to dostarcza mu niesamowitych emocji. Dzięki licznym głośnikom, rozmieszczonym w strategicznych miejscach wokół sali oraz nad głowami widzów, dźwięk dociera do każdego miejsca na widowni, wypełniając salę kinową i opływając widza ze wszystkich stron. Powoduje to, że dźwięki akcji, rozmowy bohaterów i muzyka filmowa tworzą pełniejszą, głębszą i bardziej stymulującą zmysły warstwę audio. To kompletnie nowa jakość rozrywki, którą oferujemy warszawiakom

mówi Izabela Karolczyk – Szafrańska, Dyrektor Marketingu i PR w Cinema City Poland.
słowa zaczerpnięte ze strony fdb.pl

 

Na warszawskiej Białołęce sale z systemem Atmos są wyposażone w aż 16 głośników na suficie oraz dodatkowe źródła dźwięku na wszystkich czterech ścianach okalających widza.

Dokładne wyjaśnienie działania systemu możecie obejrzeć poniżej

Jednak Cinema City oferuje tylko dwie sale kinowe z takim systemem, co zatem dzieje się w pozostałych dziewięciu salach?

Można powiedzieć, że jest to zwykłe kino. Jednak dźwięk w Cinema City na Białołęce wydaje się być dużo lepszy. Sale, nawet te małe są doskonale zestrojone akustycznie przez co oglądanie nawet nudnych filmów takich jak “Na Pokuszenie” jest interesujące.

Jeżeli chcecie wybrać się do kina spróbujcie wybrać film w technologii Dolby Atmos i spójrzcie na kino z zupełnie innej strony.

Polecamy jednak zarezerwować bilety w domu ponieważ w najnowocześniejszym kinie w Polsce zapomniano o zainstalowaniu obrotowych ekranów  przy kasach. Wybieranie miejsc na sali jest niezwykle trudne a obsługa kina sugeruje aby patrzeć na ekran komputera  przez odbicie na ścianie (jest wykonana z materiałów o wysokim połysku). Nieprawdopodobnie nowoczesne rozwiązanie 🙂