Wielu z nas zadaje sobie pytanie… Ile tak naprawdę zarabiają aktorzy? W dzisiejszym artykule przedstawimy Wam zarobki gwiazd Hollywood oraz znanych i lubianych aktorów znad Wisły.

 

Hollywood

Dwayne Johnson

Aktor, który potrafi powalić z nóg nie tylko przeciwnika ale również niejednego bankowca. W dwanaście miesięcy zarobia 65 000 000 $. Kwota wydaje się być jeszcze bardziej imponująca jeśli zauważymy że pieniądze zgarnął grając tylko w pięciu filmach. Można zatem przyjąć że w każdą “ekranową minutę” konto aktora powiększa się o 442 000 zł.

Jackie Chan

61 000 000 $ wpłynęło na konto słynnego aktora w roku 2016. Co prawda do Dwayne’a brakuje mu ponad 5 000 000 $ ale w przeliczeniu na minuty ekranowe to Jackie Chan bije swojego przeciwnika na głowę. Podczas jednej minuty na ekranie zarobił (w przeliczeniu) 692 000 zł.

Matt Damon

Marsjanin przyniósł mu bardzo dużo dobrych i złych opinii ale udział w filmie będzie zapewne dobrze wspominał. 3 zrealizowane filmy i aż 55 000 000 $.

Actor Matt Damon attends the premiere of “Live by Night” in Hollywood, California U.S., January 9, 2017. REUTERS/Mario Anzuoni

A jak sytuacja wygląda w Polsce? Czy stawki również są aż tak wysokie?

Polskie gwiazdy z zazdrością mogą spoglądać na zarobki ich amerykańskich kolegów. Nie ma jednak powodu do obaw – odtwórcy ról serialowych i filmowych zarabiają średnio w jeden dzień zdjęciowy tyle samo ile przeciętny Polak w miesiąc swojej pracy.

Warszawa, 20.03.2017. Laureaci nagród pozujπ do wspólnego zdjęcia po ceremonii wręczenia Orłów. Filmowe Or≥y 2017 wręczono, 20 bm. podczas uroczystej gali w Teatrze Polskim w Warszawie. (cat) PAP/Rafał Guz

Maciej Musiał inkasuje 7 000 zł za dzień zdjęciowy a Małgorzata Kożuchowska nawet 15 000 zł za 12 godzin spędzonych na planie serialu “Diagnoza”. Skąd zatem średnia 4000 zł? Otóż na planach serialowych mamy również aktorów tzw. nieprofesjonalnych czyli takich którzy nie mają dyplomu z PWST. Idealnym przykładem może być Katarzyna Cichopek, która zgarnia “jedynie ” 2000 zł dziennie.

Jak widzicie niezależnie od kraju aktorstwo wydaje się być opłacalne. Jeśli chcecie rozpocząć swoją przygodę przed kamerą to najlepiej zacząć od produkcji reklamowych. Nauczycie się tam jak grać oraz w jaki sposób poruszać się na planie zdjęciowych.  Średnia stawka dla amatora w reklamie to 1500 – 2000 zł za główną rolę/ dzień zdjęciowy.

 

Jeśli uważasz, że stawka warta jest uwagi to kliknij TUTAJ i rozpocznij swoją przygodę z reklamą i serialem. To nic nie kosztuje!