Ze względu na rosnącą ilość produkowanych filmów reżyserzy obsady coraz częściej poszukują osób, które nie mają doświadczenia aktorskiego ale charyzmą potrafią dorównać niejednej gwieździe z czerwonego dywanu.

Frekwencja całkowita w polskich kinach wyniosła rekordowe 59,7 mln widzów w zeszłym roku – 19,8 mln widzów odwiedziło kina i obejrzało polskie produkcje. Premierowo pokazano 384 filmy, z czego 41 było filmami polskimi. W roku 2018 po raz pierwszy od 17 lat został przekroczony wynik 4 milionów sprzedanych biletów na polski film. „Kler” Wojciecha Smarzowskiego, przyciągnął 5 183 080 widzów, pobił rekord „Quo vadis” i tym samym znalazł się na 3 miejscu najpopularniejszych polskich filmów pokazywanych w kinach po 1989 roku.

 

Kino w Polsce znacząco się rozwija. I nie chodzi tylko o jakość produkowanych filmów ale również o frekwencję widzów w fotelach multipleksów.

 

Można śmiało powiedzieć, że prekursorem kina typowo komercyjnego był Patryk Vega, który to swoimi produkcjami pokazał, że kino w Polsce może być dochodowe.

W jaki sposób dotrzeć do reżyserów obsady?

Wbrew pozorom nie jest to takie trudne. Powiem więcej – reżyserzy sami znajdą Ciebie (ponieważ tylk0 oni dokładnie wiedzą jakiego typu “aktora-epizodystę” poszukują). Wystarczy, że założysz darmowe konto na www.vendo.tv i uzupełnisz swój profil a staniesz się widoczny dla wszytskich reżyserów obsady i producentów filmowych w naszym kraju!

Castingi na platformie Vendo przeprowadzano już do takich produkcji jak np. KLER czy Kobiety Mafii.