Droga aktorska z pozoru może wydawać się niezwykle skomplikowana ale tak naprawdę, pierwszą rolę można otrzymać nawet nie wychodząc z domu…

Buduj doświadczenie

Swoją przygodę najlepiej rozpocząć od statystowania czyli od odgrywania zwykłych zachowań, niewymagających umiejętności aktorskich. Twój wizerunek nie jest zawsze widoczny dlatego też stawki są znacznie niższe niż za odgrywanie epizodów i wynoszą od 50 zł do 200 zł/dzień w zależności od budżetu produkcji i trudności przedsięwzięcia filmowego. Epizody to, w przypadku reklamy, krótkie role poboczne, często niewymagające wypowiadania jakiegokolwiek tekstu. Ważnym aspektem jest wizerunek, który jest utrwalany i publikowany. Stawki kształtują się w przedziale 600zł – 2000 zł za  dzień pracy.  To jednak nie wszystko ponieważ pozostają jeszcze role główne. W przypadku filmów fabularnych są to miejsca przeznaczone dla osób z doświadczeniem przed kamerą a ich wynagrodzenie negocjowane jest indywidualnie. Zupełnie inna sytuacja ma miejsce w przypadku produkcji komercyjnych. Role główne często przyznawane są osobom bez doświadczenia ponieważ odgrywanie scenek reklamowych nie wymaga, aż tak dużego bagażu doświadczeń. Wynagrodzenie za rolę główną jest zróżnicowane i zależy w dużej mierze od tzw. pól eksploatacji danej produkcji. Standardowe wynagrodzenie to 1500 zł za dzień zdjęciowy i 2500 zł za prawa do wykorzystania wizerunku (razem 4000 zł za jeden dzień pracy) ale zdarzają się również produkcje oferujące znacznie wyższe pensje.

 

W jaki sposób rozpocząć swoją przygodę z castingami?

Wystarczy założyć darmowe konto na platformie www.vendo.tv – utworzenie konta jest zupełnie darmowe. Musisz uzupełnić kilka informacji o sobie, wgrać zdjęcie oraz (opcjonalnie ale jest to bardzo ważny element procesu castingu) filmik wizytówkę, na którym się przedstawisz i opowiesz kilka słów o sobie.

Po ukończonym procesie rejestracji pracownik platformy weryfikuje konto pod kątem poprawności uzupełnionych informacji i przesyła ewentualne dalsze wskazówki.

Po zweryfikowaniu profilu możesz w pełni korzystać z funkcjonalności platformy. Wystarczy że klikniesz na ikonkę “castingi” a zobaczysz wszystkie projekty, do których aktualnie możesz aplikować.

 

Co zrobić aby dołączyć do castingu?

Biroąc udział w catingach online nie marnujesz czasu na oczekiwanie w kolejkach  oraz pieniędzy na dojazd do studia castingowego. Reżyser obsady ogłasza casting, a Ty możesz do niego dołączyć poprzez trzy kliknięcia (akceptacja stawki, terminu i lokalizacji). Następnie przesyłasz filmik według wytycznych, i już bierzesz udział w selekcji. Nie musisz wychodzić z domu lub pracy żeby stworzyć sobie okazję na zarobienie dodatkowych pieniędzy!

Jakie dodatkowe korzyści płyną z korzystania z platformy?

Możliwość brania udziału w kilkunastu castingach jednocześnie

  • Casting stacjonarny oznacza kilka godzin spędzonych w oczekiwaniu do studia, jedną okazję na pokazanie się przed reżyserem oraz 1/200 (czyli około 0,5 %) szansy na to że to włąśnie Ty zostaniesz wybrany do tego projektu. Wyobraź sobie, że zamiast odbywania jednego castingu, możesz dać sobie szansę na 5, 10 a może nawet 15 ról… Wszystko dzięki szybkiemu systemowi odbywania castingów online i możliwości nagrywania filmików samemu co oznacza, że sam decydujesz którą wersję swojego nagrania prześlesz do reżysera!
    Reżyser widzi Cię niezależnie od tego gdzie aktualnie przebywasz
    Jesteś na wakacjach i nie bierzesz udziału w castingach? Dzięki rejestracji na platformie Vendo – reżyserzy obsady będą mieli dostęp do stworzonego przez Ciebie profilu a co za tym idzie, zawsze mogą przesłać Ci zaproszenie na recall lub zdjęcia. Co więcej, teraz wszytskie castingi nosisz ze sobą w kieszeni dzięki aplikacji mobilnej! Wyciągnij telefon, nagraj filmik i już! Może w następnej reklamie zagrasz właśnie TY!
  • Brak prowizji

    Vendo.tv nie pobiera prowizji agencyjnej.  Platforma negocjuje z domami produkcyjnymi aby wartość prowizji została zawsze doliczona do stawki przeznaczonej dla aktora.

Kliknij TUTAJ i zarejestruj się jeszcze dziś!