Chyba nie ma na świecie osoby, która nie chciałaby spacerować po czerwonym dywanie na ceremonii Oscarowej czy też być podziwianym i rozpoznawalnym na całym świecie. Zapewne życie aktora nie jest tylko wysłane czerwonymi różami ale dzisiaj skupimy się na zaletach występowania na wielkim ekranie za „wielką wodą”.

Hollywood to potężna wytwórnia filmowa, za którą stoją wielkie pieniądze. Zarobki aktorów, producentów, reżyserów osiągają poziomy, o których zwykli śmiertelnicy mogą tylko pomarzyć.

Zaczniemy od jednego z najbardziej rozpoznawalnych aktorów oraz długo wyczekiwanego zdobywcy Oscara. Mowa oczywiście o Leonardo DiCaprio. Filmowy „Wilk z Wall Street” rozpoczął swoją karierę w wieku 5 lat po to żeby 36 lat później odebrać złotą statuetkę podczas gali „Academy Awords”. W swoim garażu zdobywca Oscara posiada Maserati, Porsche oraz … Toyotę Prius. Gdyby tylko chciał zakupić sobie Ferrari FF jakim porusza się nasz najlepszy napastnik Robert Lewandowski to musiałby pokazać swoją twarz na ekranie na całe… 3 minuty! Zarobki  Leo podczas kręcenia filmu „Wielki Gatsby” oraz „Wilk z Wall Street” wyniosły blisko 37 mln dolarów w stosunku rocznym.

Zarobki Leonardo nie są jednak szczególnie wysokie. Podobne kwoty na koncie gromadzi Denzel Washington. Za rolę w filmie „Bez Litości” otrzymał przelew w wysokości 20 mln dolarów. Oznacza to,  że gdyby chciał poszerzyć swoją kolekcję aut o Bugatti Chiron należące do Christiano Ronaldo to musiałby zagrać aż 20 minut.

Jednym z rekordzistów tego rankingu jest Tom Cruise. Za film „Niepamięć” otrzymał w przeliczeniu blisko 300 milionów złotych. Mógłby za te pieniądze wybudować dwa lotniska w Radomiu oraz wyposażyć je swoimi małymi samolotami.

Aktorzy znad Wisły mogą tylko z zazdrością spoglądać na portfele swoich zagranicznych kolegów.  Stawki Borysa Szyca czy Piotra Adamczyka rozpoczynają się od około 200 000 zł za rolę w filmie pełnometrażowym. Drugie tyle otrzymują biorąc udział w reklamach.

Bycie aktorem jest równoznaczne z wieloma przywilejami oraz wysokimi zarobkami. Jest to jednak ciężka praca wymagająca wielu poświęceń. Jeżeli chcesz rozpocząć swoją drogę do ciekawego życia i wielkich pieniędzy to zarejestruj się już dziś na www.vendo.tv i zacznij swoją przygodę z aktorstwem!