Chcesz spędzić wakacje w towarzystwie Brada Pitta, Leonardo DiCaprio albo Kate Winslet? Przedstawiamy najlepsze kierunki urlopowe dla miłośników kina!

LOS ANGELES, USA

Miasto aniołów to kierunek nr 1 na mapie każdego miłośnika kina. Miasto filmowców oferuje wiele atrakcji dla starszych i młodszych. W trakcie swojego pobytu możesz wybrać się na wycieczki tematyczne min. CITY & CELEBRITY HOME TOUR. Podczas zwiedzania zobaczysz centrum Los Angeles, Hollywood, Beverly Hills, istnieje również możliwość spaceru po słynnym  Hollywood Boulevard. Głównym punktem wycieczki jest przejażdżka przed domami celebrytów.

 

 

Podczas podróży do Los Angeles atrakcją nr 1 dla miłośników kina jest Universal Studios. Jest to jeden z najpopularniejszych, tematycznych parków rozrywki w Ameryce Północnej. Znajduje się on na obrzeżach Los Angeles i zajmuje powierzchnię 168 hektarów.

Każdy kinoman znajdzie w nim coś dla siebie – wśród atrakcji znajdziemy min. „Czarodziejski świat Harrego Pottera”, Kolejkę z Parku Jurajskiego czy Shreka prezentowanego w technice 4d. Dla miłośników mocnych wrażeń stworzono Fast & Furious – Supercharged czyli połączenie świata naturalnego z wirtualną rzeczywistością i efektami specjalnymi. Wszystko po to aby przez chwilą poczuć się jak jeden z „Szybkich i Wściekłych”.

Nie jest to jednak typowy park rozrywki, znajduje się tam bowiem słynne studio filmowe. Podczas pobytu na terenie Universal Studios możemy wybrać się w 45 minutową wycieczkę po różnych zakamarkach studia.

 

 

CANNES, FRANCJA

 

Cannes to piękne miasto położone na francuskim  Lazurowym Wybrzeżu. Od 1946 roku odbywa się tam Międzynarodowy Festiwal Filmowy na którym najważniejszą nagrodą jest „Złota Palma”. Wakacje w Cannes to przede wszystkim odpoczynek. Turyści mogą podziwiać piękne historyczne tereny spacerowe, wygrzewać się na słońcu podczas rejsu statkiem a wieczorem postawić kilka euro w jednym z tutejszych kasyn.

 

 

 

 

LONDYN, WLK. BRYTANIA

 

Londyn to z całą pewnością kierunek dla miłośników Harrego Pottera. Warner Bros Studio London oferuje odwiedzającym przeniesienie się do świata magii. Podczas wycieczki zobaczysz szkołę magii znaną z filmu oraz doświadczysz wielu przygód spacerując po zakazanym lesie. Przy wyjściu będziesz mógł nabyć czarodziejską różdżkę!

 

 

PARYŻ, FRANCJA

 

Stolica Francji to nie tylko symbol dobrego gustu i smacznego wina. Paryż to również miasto filmem żyjące. W mieście, nad którym góruje wieża Eiffla powstało wiele filmów w tym „O Północy w Paryżu” w reżyserii Woodiego Allena. Oprócz wspaniałego jedzenia i fantastycznych doznań estetycznych Paryż serwuje nam wrażenia filmowe. Wszystko za sprawą Parku Disneyland oraz Walt Disney Studios. Tego pierwszego nie trzeba przedstawiać, Walt Disney Studios natomiast to park rozrywki nastawiony na miłośników kina. Podczas wizyty doświadczymy wielu pokazów kaskaderskich, kontrolowanych wybuchów oraz podwodnej podróży w jednej z kolejek górskich. Wszyscy fani filmu “Ratatuj” będą mogli zasiąść w filmowej restauracji.

 

Na świecie istnieje wiele miejsc, które są warte odwiedzenia dla filmowców. Oprócz wyżej wymienionych warto zaznaczyć na swojej podróżniczej mapie Bollywood w Mumbaju oraz Nollywood w Surulere. Nie zapominajmy też o naszej Ojczyźnie. We Wrocławiu swój film kręcił Steven Spielberg, w którym wystąpiły takie gwiazdy jak Tom Hanks, Mark Rylance, Amy Ryan, Alan Alda i Eve Hewson.