Starasz się o rolę w filmie? A może chcesz wystąpić w reklamie?

Niezależnie od tego do jakiego projektu aplikujesz pamiętaj o dodaniu filmiku wizytówki do swojego profilu na VENDO.  To zupełnie niepozorne nagranie, na którym się przedstawiasz, mówisz skąd jesteś oraz pokazujesz swój prawy oraz lewy profil w 80 % decyduje o wyborze do filmu, reklamy czy serialu.

Kadr z idealnego filmiku wizytówki

Dlaczego się tak dzieje?

Wyobraź sobie, że na Twoje miejsce w filmie czeka 300 osób. Materiały, które spływają do klienta oraz domu produkcyjnego to terabajty danych, które są oglądane tylko w przypadku gdy film wizytówkowy prezentuje osobę, na którą reżyser czekał.

W przypadku castingów online bardzo często film wizytówkowy jest jedyną wymaganą treścią, którą prezentujesz. Twój profil na portalu castingowym (www.vendo.tv) jest niczym CV, które podajesz pracodawcy. Pamiętaj aby go aktualizować i dbać o jego przejrzystość. Film profilowy/wizytówkowy w dużej mierze decyduje o zapewnieniu Ci roli. Postaraj się aby tło, na którym nagrywasz filmik było jednolite, pokaż swoje profile oraz powiedz kilka słów o sobie – to przyczyni się do pozytywnego odbioru Twojej osoby.

Zastanawiasz się jak dokładnie powinien wyglądać taki filmik? Obejrzyj wskazówki Artura Chamskiego:

Pamiętaj, że do nagrania “wizytówki” nie potrzebujesz profesjonalnego sprzętu – wystarczy telefon z możliwością nagrywania…

Wstydzicie się opublikować swój filmik? To nagrajcie go i najpierw pokażcie znajomym. Jeśli uznacie, że jest już wystarczająco dobry to wtedy go publikujcie. Pamiętajcie jednak, że im szybciej to zrobicie tym lepiej dla Was bo filmik wizytówka (nagrany w poziomie) jest najlepszą przepustką do świata reklamy i filmu!
Andrzej Bieganowski, aktor reklamowy w wywiadzie dla Vendo Blog

Zastanawiasz się czy castingi online są dla Ciebie? Sprawdź co o Vendo mówią aktorzy profesjonalni:

 

Odbywanie selekcji online zapewne ułatwi życie nie tylko aktorom profesjonalnym ale również osobom, które na co dzień nie mają czasu aby czekać godzinami w kolejce do studia. Moim zdaniem aplikacja z możliwością brania udziału w castingach z poziomu smartphone’a to przyszłość, której możemy dotknąć już dziś i wykorzystać ją do realizowania swoich aktorskich marzeń.
Marianna Kowalewska, odtwórczyni jednej z głównych ról w serialu “Pułapka” TVN

NIe zwlekaj, weź udział w wybranym castingu jeszcze dziś!

Wejdź na VENDO w tej chwili i dołącz do wybranego projektu!