Film profilowy na Vendo (inaczej zwany filmem wizytówką lub self-tape’em) to najważniejszy element Twojego profilu. To właśnie dzięki nagraniu wideo reżyser obsady jest w stanie przeprowadzić casting online. Zdjęcie profilowe to zdecydowanie za mało, żeby wystąpić w dobrze płatnej lub prestiżowej produkcji

Dlaczego?

Wyobraź sobie, że na Twoje miejsce w filmie czeka 300 osób. Materiały, które spływają do klienta oraz domu produkcyjnego to terabajty danych, które są oglądane tylko w przypadku gdy film wizytówkowy prezentuje osobę, na którą reżyser czekał. Jeżeli nie nagrasz filmiku to bardzo często Twoja osoba może nawet nie być brana pod uwagę przy kompletowaniu tzw shortlisty czyli finalnej listy z osobami branymi pod uwagę przy wyborze.

W przypadku castingów online bardzo często film wizytówkowy jest jedyną wymaganą treścią, którą prezentujesz. Twój profil na portalu castingowym (www.vendo.tv) jest niczym CV, które podajesz pracodawcy. Pamiętaj aby go aktualizować i dbać o jego przejrzystość. Film profilowy/wizytówkowy w dużej mierze decyduje o zapewnieniu Ci roli. Postaraj się aby tło, na którym nagrywasz filmik było jednolite, pokaż swoje profile oraz powiedz kilka słów o sobie – to przyczyni się do pozytywnego odbioru Twojej osoby.

Processed with VSCO with u3 preset Processed with VSCO with hb2 preset

Zastanawiasz się jak dokładnie powinien wyglądać taki filmik? W jaki sposób go nagrać?

Zobacz filmik poniżej na którym Marianna Kowalewska znana z serialu TVN “Pułapka” opowiada o dobrze przygotowanym self tape.

Masz więcej pytań? Napisz do nas na Facebooku a na pewno doradzimy Ci jak powinieneś/powinnaś zmodyfikować swój profil aby zwiększyć swoje szanse na występowanie w TV!