Szkola Filmowa to marzenie każdego młodego artysty, który pragnie spacerować po czerownym dywanie i odbierć liczne nagrody i owacje od publiczności. Jak wygląda droga do sukcesu i co trzeba zrobić aby zakończyc edukację z powodzeniem – o tym w dzisiejszym artykule.

Dla wielu osób niezwiązanych z branżą uczenie się w szkole filmowej to zabawa. Stety lub niestety nauka o filmie nie ma nic wspólnego z zabawą – oczywiście jest wiele momentów rozluźnienia oraz satysfakcji z zakończonego dzieła ale przede wszystkim jest to ciężka praca.

Poniżej jeden dzień z życia filmowca – Kierownik Produkcji (student)

 

8.00 – zajęcia na uczelni – każdy przedmiot jest niezwykle ważny dlatego spóźnienia nie są tolerowane. Jeżeli przychodzisz po czasie to otrzymujesz tzw. punkty ujemne, które skutkują obniżeniem oceny na koniec semestru/roku

14.00 koniec zajęć na uczelni – dla wielu osób jest to początek pracy nad własnymi projektami zatem dzień się nie kończy a tak naprawdę zaczyna

14.30 – spotkania z reżyserem, operatorem i scenografem – dyskusje na temat planowanej realizacji

16.00 – rozpoczęcie dokumentacji technicznej czyli przejście każdej sceny ze scenariusza w wybranej wcześniej lokacji

19.00 – odbiór światła oraz transport potrzebnych rzeczy na plan

21.00 – pomoc operatorowi oraz scenografowi przy transporcie odpowiedniego sprzętu

23.00 – czas wolny czyli nauka do kolokwium 🙂

Następny dzień rozpoczynamy od 6 rano – przygotowujemy plan do zdjęć oraz koordynujemy pracę zespołu oraz dbamy o to aby każdy aktor dotarł na miejsce.

Plan trwa zazwyczaj 14-16 godzin. Później sprzątamy oraz rozwozimy sprzęt i rekwizyty.

 

Produkcja filmowa to niezwykle trudne zajęcie ale również dające niezwykłą satysfakcę. Po zaończonym projekcie od razu widzisz efekt swojej pracy a po premierze w kinie rozpiera Cię duma. Oczywiście to tylko etiuda studencka ale Ty czujesz się jak Producent filmu z Hollywod. Udało się!

Podstawowe cechy dobrego producenta/ studenta szkoły filmowej

  • KREATYWNOŚĆ
  • ZORGANIZOWANIE
  • WYTRZYMAŁOŚĆ
  • OTWARTOŚĆ
  • UMIEJĘTNOŚCI LOGICZNEGO MYŚLENIA

Masz podane powyżej cechy? To znaczy, że możesz startować do szkoły filmowej – oczywiście wcześiej musisz opanować kilka terminów oraz wykazać chęć ciągłego rozwoju przed komisją rekrutacyjną ale jeśli jesteś wytrwały to każde drzwi stoją dla CIebie otworem.

Film i reklama dają ogromne możliwości także nie wahaj się – rozpoczniej swoją karierę już dziś 🙂 Czekają Cie podróże oraz mnóstwo satysfakcji  i możliwości!!