Gigant z Cupertino znany głównie z produkcji komputerów i telefonów komórkowych rozpoczyna filmową ekspansję. Kilka miesięcy temu zapowiedziano wprowadzenie nowej usługi (Apple TV+), która ma być realną konkurencją dla obecnych platform streamingowych. Na pierwsze efekty nie trzeba było długo czekać, już na jesieni ukaże się pierwszy serial wyprodukowany przez Apple!

Powstało 10 odcinków serialu. Scenariusz napisał Jay Carson (“House of Cards”). Za kamerą stanął Michael Ellenberg.

Serial pozwoli przyjrzeć się mechanizmom, które rządzą światem mediów i porannych wiadomości.

“The Morning Show” to pierwsza poważna rola serialowa Jeniffer Aniston od czasu “Przyjaciół”.

Aniston i Witherspoon wcielą się w dwie ambitne prezenterki telewizji śniadaniowej. Ich ciekawość dziennkarską będzie kontrolował gospodarz programu (Steve Carell), który z dnia na dzień coraz bardziej obawia się o swoje stanowisko w zmieniającym się świecie mediów.

Serial the Morning Show to jednak nie jedyna niespodzianka jaką szykuje dla nas Apple.

Jak przystało na giganta, firma prowadzona przez Tima Cooka zapowiedziała współpracę z prawdziwymi Hollywoodzkimi perełkami. Na liście wymienionej przez Apple są m.in. Steven Spielberg, Oprah Winfrey, Octavia Spencer, J.J. Abrams, Jason Momoa, M. Night Shyamalan oraz Jon M. Chu.

Apple nie ujawniło na razie szerszej listy oryginalnych tytułów które złożą się na bibliotekę nowej platformy VOD. Jednak podczas konferencji Steven Spielberg zapowiedział powrót liczącej już 93 lata marki „Amazing Stories”.

W bibliotece Apple TV+ ma się też pojawić show dla dzieci, w którym Wielki Ptak znany z „Ulicy Sezamkowej” będzie uczył najmłodszych kodowania.