Występowanie przed kamerą przez bardzo długi okres czasu było przeznaczone tylko dla nielicznych. W serialach i reklamach występowali profesjonalni aktorzy, którzy przez wiele lat uczyli się w jaki sposób poruszać się przed obiektywem.

Zauważono jednak, że absolwenci szkół teatralnych to bardzo małe grono, które nie jest w stanie zapewnić ciągłości produkcji komercyjnych i serialowych

Rynek reklamowy jest niezwykle otwarty, czasami zdarza się,  że ludzie bez wykształcenia sprawdzają się lepiej niż absolwenci szkół teatralnych.
Iga Górecka – aktorka

Zaczęto zatem otwierać się na tzw epizodystów reklamowych czyli osoby bez wykształcenia teatralnego, którzy idealnie poradzą sobie przed kamerą. Grając w projektach komercyjnych i produkcjach serialowych często nie wymaga się odgrywania skomplikowanych scen co umożliwia zatrudnienie praktycznie każdej osoby z lekką nutą charyzmy.

Otwarcie rynku dla osób spoza świata aktorskiego  było bardzo korzystne ale zapoczątkowało erę kolejek castingowych. Do studia czekało się nawet 5-6 godzin. Uniemożliwiało to realizowanie się przed kamerą osobom aktywnym zawodowo.

Rozpoczęto zatem rewolucję systemu castingowego. Stworzono aplikację mobilną, która umożliwia odbywanie castingów z dowolnego miejsca na świecie. Reżyserzy obsady i domy produkcyjne mogą wysyłać zaproszenia na zdjęcia i recalle przez 24 godziny na dobę a potencjalny uczestnik projektu nie musi poświęcać wielu godzin w oczekiwaniu na swoją kolej.

Zacznijmy od tego,  że rejestracja na portalu Vendo.tv oraz branie udziału w castingach są zupełnie darmowe. Platforma nie pobiera prowizji od Twojego wynagrodzenia także uczestnicząc w castingach niczym nie ryzykujesz.

Rejestrując się na Vendo.tv tworzysz swój profil, to Twoja wizytówka więc postaraj się aby była jak najbardziej zbliżona do filmików, oraz zdjęć zaprezentowanych we wskazówkach ukazywanych podczas rejestracji. Wpisz wszystkie wymagane dane i wybierz swój pierwszy projekt. Cały proces rejestracji nie zajmie więcej niż 15 minut.

Warto przyłożyć się do uzupełnienia swojego profilu ponieważ zarobki w reklamie sięgają nawet 15 000 zł za jeden dzień pracy. Przez proces castingowy możesz przejść na dwa różne sposoby, poprzez zgłoszenie się na casting publiczny lub poprzez bezpośrednie zaproszenie przez reżysera.

Dodatkowo platforma Vendo.tv umożliwia startowanie w castingach do filmów fabularnych, seriali oraz produkcji internetowych. To właśnie te ostatnie stają się bardzo popularne i osiągają oglądalność na poziomie kilku milionów widzów co przekłada się na rozpoznawalność oraz dogodne warunki finansowe.

Jest to również szansa dla wielu młodych lub niedoświadczonych osób, które dopiero rozpoczynają swoją karierę aktorską.

Warto również podkreślić, że w każdej chwili możesz poprosić o recenzję swojego profilu kontaktując się z zespołem VENDO. Profil taki jest dokładnie sprawdzany przez aktora zawodowego Artura Chamskiego, który wskazuje co należy poprawić aby zwiększyć swoją szansę na znalezienie się planie zdjęciowym.

 

Wejdź na www.vendo.tv i już dziś wybierz projekt dla siebie!