Wiele osób pragnie zaistnieć na wielkim ekranie, przechadzać się po czerwonym dywanie i rozdawać autografy. Niestety aby dojść do tak wysokiego poziomu rozpoznawalności, trzeba się mocno napracować.

Jak to powiadają,  każdy sukces to 99% ciężkiej pracy oraz 1% szczęścia… W jaki sposób zatem pracować oraz na czym się skupić żeby osiągnąć zawodowy sukces w showbiznesie? O tym w dzisiejszym artykule.

Każdy sukces to efekt ciężkiej i długotrwałej pracy, poniżej przedstawiamy pięć podstawowych cech, które zagwarantują Ci spełnienie w branży.

  1. KREATYWNOŚĆ – Cecha numer 1 w każdej branży. Ważne jest aby rozumieć, że każdy projekt to nowe wyzwanie. Rola w reklamie, filmie czy serialu wymaga indywidualnego i kreatywnego podejścia, własnej interpretacji oraz emocji, które będą prawdziwe. Widz siedzący w kinie lub przed telewizorem zaangażuje się emocjonalnie w film tylko wtedy kiedy poczuje symbiozę z bohaterem. Sukces największych gwiazd kina to kreatywne podejście do granej postaci. Ćwicz przed lustrem i staraj się przywoływać różnego rodzaju emocje (radość, smutek, gniew) pomoże Ci to na planie zdjęciowym i pozwoli na kreowanie swojej postaci bez zastanawiania się nad mimiką.
  2. ZAANGAŻOWANIE – Bycie po prostu kreatywnym do niczego nie prowadzi. Po postawieniu pierwszego kroku trzeba postawić kolejny żeby nabrać rozpędu. Tym krokiem jest zaangażowanie w wypełnianie obowiązków, które do nas należą. Niezależnie od tego czy jesteś młodym aktorem/aktorką, asystentem produkcji, asystentem reżysera czy pełnisz jakąkolwiek inną funkcję. Należy pracować sercem – tylko radość z wypełniania danej pracy da nam gwarancję sukcesu. Dlaczego? Dlatego, że tylko radość pozwala nam na pełne zaangażowanie – na pracę 24 godziny na dobę w pozytywnym tego słowa znaczeniu. Jeśli naprawdę kochasz to co robisz to będziesz myślał o kolejnych krokach, które trzeba wykonać aby iść naprzód, aby rozwijać siebie oraz firmę, w której pracujesz. Miłość do pracy przerodzi się w ogromne zaangażowanie a zaangażowanie zamieni się w pełny sukces…
  3. WYTRWAŁOŚĆ – Kreatywność, zaangażowanie – myślisz “to już wszystko, przyszedł czas na upragniony sukces i spełnienie”. Niestety, to dopiero połowa drogi. Pierwsze dwa punkty pozwoliły Ci na rozwijanie swojej pasji – teraz musisz zarazić nią innych a na to potrzeba czasu. W przypadku aktorów lub epizodystów może to trwać od kilku do kilkunastu miesięcy zanim wystąpisz w pierwszej reklamie lub filmie. Pamiętaj aby się nie poddawać!
  4. OTWARTOŚĆ – Jeśli pierwsze trzy punkty masz już za sobą to otwartość powinna pojawić się u Ciebie automatycznie. Dlaczego bycie komunikatywnym jest takie ważne? Bo to inni ludzie decydują o Twoim powodzeniu. Tylko odpowiedni stosunek z innymi osobami pozwoli Ci na pokonanie barier i nawiązanie kontaktów potrzebnych do dalszego rozwoju osobistego.
  5. POKORA – Cztery punkty za Tobą i sukces gwarantowany. Ważne aby nie zapominać o momencie kiedy zaczynaliśmy wspinać się po drabinie sukcesu. Pokora jest niezwykle ważna ponieważ tylko dzięki niej jesteś wstanie pokazać swoją klasę oraz utrzymać swoją pozycję na bardzo długo. Brak pokory sprawi, że Twoja kariera będzie niczym rollercoaster, raz w górę, raz w dół aż w końcu się zatrzyma…

To 5 najważniejszych rad, które pomogą Ci w osiągnięciu sukcesu nie tylko w showbiznesie ale tak naprawdę w całym życiu. Bądź sobą, szanuj innych i osiągaj zamierzone cele…