Już blisko od roku przygotowujemy dla Was artykuły o tematyce branżowej. W przeciągu niecałych 12 misięcy opublikowaliśmy 100 treści autorskich w tym 36 wywiadów ze specjalistami. W dzisiejszym materiale chcielibyśmy podzielić się z Wami treściami, które zgromadziły największą rzeszę odbiorców.

Przedstawiamy 10 najlepszych artykułów VENDO BLOG (wg użytkowników)

 

10. LIPIEC 2017 -“Kto może zostać aktorem??” –  Nasza pierwsza publikacja, która przekroczyła barierę 1000 odbiorców

Reżyserzy castingów, domy produkcyjne oraz agencje reklamowe poszukują każdego. Oznacza to, że każdy jest w pewnym stopniu idealnym aktorem/epizodystą. Czasami reklamodawcy i reżyserzy oczekują zgrabnej sylwetki a czasami osób z nadwagą. Liczba produkowanych filmów i reklam w naszym kraju rośnie z roku na rok a co za tym idzie, rośnie również liczba ról do zagrania.

09. SIERPIEŃ 2017 – “Ile zarabia się w Hollywood” – był to pierwszy artykuł poświęcony zagranicznym gwiazdom.

Jednym z rekordzistów rankingu jest Tom Cruise. Za film „Niepamięć” otrzymał w przeliczeniu blisko 300 milionów złotych. Mógłby za te pieniądze wybudować dwa lotniska w Radomiu oraz wyposażyć je swoimi małymi samolotami.

08. SIERPIEŃ 2017 – W sierpniu 2017 roku uruchomiliśmy pierwszy cykl wywiadów – jako pierwsza o swoim zawodzie opowiadała Sara Cheredis –   kierowniczka produkcji.

Każdy kierownik jest cudotwórcą, akrobatą i marzycielem w jednym, w każdym z przypadków jesteśmy w stanie ogarnąć wszystko jeśli mamy czas i pieniądze. W reklamie jest dużo pieniędzy ale bardzo mało czasu, w filmie jest dużo więcej czasu ale mniej pieniędzy. Teledyski to zupełnie inna bajka bo jest to swojego rodzaju kino autorskie.

07.  Zastanawiasz się jak zacząć grać w serialach i reklamach – oto sprawdzony sposób! – We wrześniu 2017 roku pojawił się na naszym blogu pierwszy artykuł opowiadajacy o platformie VENDO.TV.

Co zatem należy zrobić aby polepszyć warunki przeprowadzanych castingów i tym samym dotrzeć do osób, które na codzień nie mają czasu aby przesiadywac godzinami na korytarzach studiów castingowych? Otóż należy wywrócić ten rynek do góry nogami! Właśnie taka idea przyświecała twórcom platformy www.vendo.tv i co najważniejsze – sprawdziła się!

 

06. We wrześniu 2017 roku uruchomiliśmy również pierwszy cykl artykułów edukujących i pokazujących świat reklamy i filmu od strony produkcyjnej.

 

(jak powstaje reklama?) (…) Klient, w procesie przetargu wybiera agencję reklamową, która obmyśla całą kampanię reklamową i zleca zrealizowanie jej domowi produkcyjnemu. Zespół producentów dobiera zespół, planują daty zdjęć, realizują kosztorysy i uruchamiają proces produkcyjny czyli etap castingowy oraz inne prace, które maja doprowadzić do zrealizowania projektu. Po tym etapie przychodzi czas na recall czyli druga sesja castingowa mająca na celu wyłonienie odpowiednich osób oraz wybór kilku lokacji, w których będzie można przeprowadzić zdjęcia. Ostateczne decyzje podejmuje się na spotkaniu PPM (Pre Production Meeting). Jeżeli klient jest zadowolony z efektu prowadzonych wcześniej prac to cały zespół przystępuje do okresu zdjęciowego. Po zrealizowaniu ujęć do reklamy materiały wideo trafiają do montażowni gdzie powstaje pierwszy montaż (of line). Po zatwierdzeniu projektu przez reżysera i klienta przystępuje się do prac nad montażem właściwym czyli on line. Po ukończeniu tego etapu cały projekt trafia do stacji i jest emitowany na naszych telewizorach (…)

05.  Październik 2017 i wywiady. W październiku 2017 roku nasze wywiadu nabrały tempa. Rozpoczęliśmy cykl “Aktorski Piątek” w którym to aktorzy zawodowi opowiadali o swojej pracy i przeżyciach na scenach teatru.

 

Na studiach byłam nastawiona na teatr, dopiero mój kolega powiedział mi o castingach do reklamy. Postanowiłam spróbować, jeździłam od czasu do czasu na castingi. W momencie kiedy przeprowadziłam się do Warszawy stwierdziłam, że chcę się do tego mocniej przyłożyć – chodziłam na castingi dzień w dzień i pierwszą rolę dostałam po… roku. Ale opłacało się bo po pierwszej reklamie przyszła druga, trzecia, czwarta… i tak dalej – robiłam naprawdę mnóstwo projektów. Później pojawiła się rola w serialu.
Lena Kowalska z Teatru Małego Widza

04. Reżyserski Weekend – to seria wywaidów z której jesteśmy najbardziej zadowleni. Wywiadu udzialały nam osoby z branży filmowej i komercyjnej – cały cykl otworzył wywiad z Joanną Gaudziak – reżyserką obsady:

Przy produkcjach reklamowych jest zupełnie inaczej. Ten segment opanowali “aktorzy nieprofesjonalni”. Bardzo często są to modelki, które mają doświadczenie na pokazach modowych, epizodyści oraz tzw. naturszczycy czyli osoby, które nie mają żadnego doświadczenia filmowego. Naturszczycy przez ostatnie lata kompletnie zdominowali rynek komercyjny w Polsce.

Następnie gościliśmy min. Jana Forysia z Papaya Films:

Vendo, mówiąc zupełnie szczerze, podoba mi się z jednego bardzo ważnego powodu. Otóż aktor, który idealnie pasuje do roli, nie musi fizycznie uczestniczyć w castingu. Ja sam poprosiłem już kilku moich znajomych, aby w ramach selekcji aktorskiej zarejestrowali się na Vendo, nagrali film telefonem komórkowym i przesłali go do mnie, żebym mógł to pokazać agencji i klientowi.

oraz Macieja Ślesiciego z Warszawskiej Szkoły Filmowej

Aktor doskonały powinien być, przede wszystkim, człowiekiem inteligentnym. To stwierdzenie może brzmieć banalnie ale często zdarza się, że aktorami pragną zostać osoby niezbyt mądre.

Podium popularności otwiera artykuł “Filmowa Majówka” realizowany we współpracy z portalem Filmoholicy.

Miejsce drugie należy do artykułu poświęconego platformie Netflix:

Jedno jest pewne, zatrzymanie ekspansji NETFLIXA jest praktycznie niemożliwe. Zajęcie części przestrzeni kinowej przez platformę streamingową jest zatem kwestią czasu…

A miejsce pierwsze… WYWIAD Z ARTUREM CHAMSKIM na temat pracy w teatrze oraz na planach filmowych i serialowych z kwietnia 2018 roku.

Processed with VSCO with u3 preset Processed with VSCO with hb2 preset

 

Dziękujemy że jesteście z nami. Każdy artykuł to dla nas nowe doświadczenie, którym pragnimy dzielić się z Wami.

Już wkrótce nowe cykle treści 🙂

 

Do zobaczenia!