“No Time to Die” to już dwudziesty piąty film z serii przygód Jamesa Bonda. Bez wątpienia będzie to widowisko wyjątkowe nie tylko ze względu na rozmach produkcji ale również na liczne zmiany w ekipie twórców. Losy Brytyjskiego Agenta od 2020 roku już nigdy nie będą wyglądały tak samo ponieważ Daniel Craig zdecydowanie stwierdził, że to  ostatni film z serii, w którym zagrał. Jak sam wspomina, jego wiek nie jest już odpowiedni do tego typu roli.

Przypominamy, że brytyjski aktor ma już 51 lat a na swoim koncie blisko 50 zrealizowanych filmów.

Kilka słów o samym Danielu Craigu

 Jego kariera filmowa zaczęła się w 1992 roku, ale uwagę szerszej publiczności przykuł w 1996 roku rolą w serialu “Our Friends in the North” wyprodukowanym przez stację BBC2.  W 1998 roku wystąpił w “Szkicu do portretu Francisa Bacona” jako George Dyer. W kolejnych latach partnerował m.in. Angelinie Jolie w “Tomb Raider” oraz Tomowi Hanksowi  w “Drodze do zatracenia”, a także Gwyneth Paltrow w “Sylvii”. W 2005 roku zagrał agenta Mosadu w thrillerze politycznym Stevena Spielberga “Monachium”. Szóstego kwietnia 2005 roku podpisał kontrakt na rolę w filmie o przygodach agenta 007.

 

Pomimo wielu urazów na planach zdjęciowych Craig zdecydował się zagrać po raz ostatni w roli agenta MI6

Fabuła filmu

Główny bohater tym razem cieszy się spokojnym życiem na Jamajce po tym, jak odszedł ze służby. Jego spokój okazuje się jednak krótkotrwały – pewnego dnia pojawia się przy nim stary przyjaciel z CIA, Felix Leiter, który prosi Bonda o pomoc – uratowanie porwanego naukowca.. Misja uratowania  okazuje się o wiele bardziej zdradliwa, niż się spodziewano i prowadzi Bonda na trop złoczyńcy posiadającego nową, niebezpieczną technologię.

Co nas może zaskoczyć?

  1. Kobieta zostanie kolejnym 007 – wszystko wskazuje na to, że w następnej serii Daniel Craig zostanie zastąpiony przez Naomie Harris
  2. Reżyser z zupełnie nowym podejściem – za “filmowymi sterami” stanął Cary Joji Fukunaga znany min. reżyserii serialu True Detective. Spekuluje się, że narracja filmu może mieć zupełnie inny wydźwięk niż w przypadku poprzednich filmów o słynnym agencie.
  3. Zło w wyjątkowej formie – w “No Time to Die” przeciwnikiem Bonda zostanie  Rami Malek – Niezwykle ciekawa postać. Czy oscarowy aktor dobrze sprawdzi się w tej roli… NIe mamy pojęcia ale jesteśmy pewni, że zderzenie osobowości Craiga i Maleka będzie piorunujące.

 

Co o filmie mówią sami aktorzy?

Jeśli jesteście ciekawi zdania aktorów o produkcji filmy zobaczcie poranną relację z Times Square z udziałem głównych twórców