Kiedyś ludzie nie potrafili wyobrazić sobie przenośnego komputera, później długo przyzwyczajali się do myśli noszenia ze sobą telefonu komórkowego, teraz nastał czas na branie udziału w castingach bez wychodzenia z domu. Vendo.tv  to  platforma, która rewolucjonizuje życie w XXI wieku. Nie ważne gdzie mieszkasz, skąd pochodzisz, wystarczy kilka minut przy rejestracji i masz szanse stać się rozpoznawalny i szanowany!

Każdy przełom w technologii budzi zainteresowanie ale też wiele pytań. Czym są castingi online? Jak wziąć w nich udział? Ile możesz na tym zarobić?

Zacznijmy od tego,  że rejestracja na portalu Vendo.tv oraz branie udziału w castingach są zupełnie darmowe. Platforma nie pobiera opłat, prowizji oraz w żaden inny sposób nie obciąży Twojego portfela. 

Wystarczy poświęcić 15 minut i zarejestrować się na platformie Vendo.tv – ideą Vendo jest łączenie osób pragnących występować w TV z potencjalnymi klientami czyli z domami produkcyjnymi i reżyserami obsady. Wszystko odbywa się w 3 łatwych krokach:

  1. REJESTRACJA
  2. WYBÓR INTERESUJĄCEGO CIĘ PROJEKTU
  3. AKCEPTACJA STAWKI I TERMINU

 

Zobacz co o platformie mówią specjaliści:

AKTORSKI PUNKT WIDZENIA

Moim zdaniem idea castingów w telefonie jest bardzo trafiona. Odbywanie selekcji online zapewne ułatwi życie nie tylko aktorom profesjonalnym ale również osobom, które na co dzień nie mają czasu aby czekać godzinami w kolejce do studia. Moim zdaniem aplikacja z możliwością brania udziału w castingach z poziomu smartphone’a to przyszłość, której możemy dotknąć już dziś i wykorzystać ją do realizowania swoich aktorskich marzeń.

 

Marianna Kowalewska, gwiazda serialu TVN “Pułapka”

 

Vendo jest moim zdaniem alternatywą dla castingów stacjonarnych, które są bardzo uciążliwym etapem w pracy aktora. Jest to również bardzo dobre rozwiązanie w przypadku osób, które na co dzień nie mają okazji pojawić się na castingu, ponieważ nie odpowiadają im godziny lub mieszkają zbyt daleko od  studia. Aplikacja znacznie obniża również poziom ewentualnego rozczarowania ponieważ jeśli nie pasujesz do briefu to reżyser obsady nie zaprosi Cię na recall a w przypadku castingów stacjonarnych agencje aktorskie często wysyłają informacje o selekcjach do osób zupełnie odbiegających od wymogów co może doprowadzić do bardzo dużego rozczarowania.

Artur Chamski, aktor teatralny i serialowy

Uważam, że castingi online to bardzo dobre rozwiązanie. Pamiętam jak jeszcze kilka lat temu jeździłam  na castingi do Warszawy

tylkopo to żeby nagrać wizytówkę albo usłyszeć na korytarzu, że jednak nie pasuję do tej roli. Traciłam wtedy naprawdę mnóstwo czasu

dlatego moim zdaniem Vendo to bardzo duży krok w przyszłość i ułatwienie dla aktorów i osób, które chciałyby występować w produkcjach filmowych/serialowych.

 Maja Wacnik, aktorka serialu Abstra “Nieprzygotowani”

Reżyserzy i producenci wybierają Vendo!

Na Vendo widzę kogo zapraszam i dokonuje wstępnej selekcji online. Nikt nie traci czasu a do studia przychodzą tylko wybrane przeze mnie osoby. Korzystałam z tej platformy przy moim ostatnim projekcie, podobało mi się także następny casting na pewno przeprowadzę na Vendo.

Joanna Gaudziak, reżyser obsady

 

Bardzo ciesze się, że powstałą platforma Vendo ponieważ casting, który znamy obecnie jest dla mnie bardzo nienaturalny. Ciężko zadecydować czy dana osoba idealnie pasuje do roli kiedy dookoła ma tylko białe ściany. Idea castingu, który można odbywać gdziekolwiek jest dla mnie bardzo dogodna.

Paweł Powolny, reżyser

 

Na pewno branża będzie szukać takich rozwiązań. Według mnie wszystko, co przełamuje schematy, jest innowacyjne i stanowi

 

odpowiedź na dynamiczne zmiany rynku, sprzyja podnoszeniu standardów naszej pracy, a tym samym fantastycznie wpływa na jej efekty.

Kacper Sawicki, Papaya Films

 

 

 

AGENCJE AKTORSKIE WIDZĄ POTENCJAŁ

 

Jest to świetne rozwiązanie, żałuje że kiedy ja funkcjonowałem jako aktywny model, to nie miałem możliwości odbywania castingów poprzez taką platformę. Pomimo moich licznych podróży nigdzie nie spotkałem się z podobną aplikacją. Ciesze się, iż taki pomysł powstał, i że dobrze funkcjonuje ponieważ dla każdej osoby, która chce wystąpić w TV czy otrzymać kontrakt modelingowy jest to niesamowita oszczędność czasu i energii. Często przy projektach komercyjnych stawka za rolę jest wysoka co sprawia, że na castingu stacjonarnym pojawia się wiele osób, nawet takie, które zupełnie nie pasują do briefu – znacznie wydłuża to czas oczekiwania na swoją kolej, co w efekcie powoduje, iż po wejściu do studia jesteśmy pozbawieni świeżości.  Na Vendo możemy zaprezentować się w dowolnym dla siebie terminie.

Piotr Czaykowski, model i założyciel agencji Chili Models

 

Moim zdaniem jest to zupełnie nowy sposób przeprowadzania castingów. Patrząc na rozwój technologii, uważam, że Vendo to przyszłość procesu selekcji aktorów i epizodystów. W tej chwili coraz więcej zależy od dobrej prezentacji w Internecie także castingi online to zdecydowanie przyszłość tej branży.

Anna Gzieło, Goldfinger

 

 

Załóż darmowe konto na VENDO.TV już dziś! Kliknij TUTAJ i wybierz casting dla siebie!