Szkołę aktorską ukończyła w Krakowie ale chwilę po otrzymaniu dyplomu przeniosła się do Warszawy żeby realizować się w produkcjach filmowych… Dzisiaj odgrywa jedną z głównych ról w serialu internetowym, który oglądalnością przewyższa niejeden program emitowany w czołowych stacjach telewizyjnych.

Jak otrzymać rolę w serialu oraz o tym jak wygląda codzienna praca na planie zdjęciowym opowiada Maja Wacnik!

Jak rozpoczęła się Twoja przygoda z “Nieprzygotowanymi”?

Historia z serialem internetowym jest niezwykle ciekawa… Tak naprawdę to nie chciałam iść na casting do “Nieprzygotowanych”, byłam absolwentką szkoły aktorskiej i swoje myśli kierowałam raczej w stronę teatru lub filmu a nie produkcji YouTube. Moja koleżanka uznała jednak, że świetnie się nadaję i tak naprawdę zmusiła mnie do wzięcia udziału w castingu. Powiedziała: “Przyjadę do Ciebie, pójdziemy na casting i zobaczysz, że dostaniesz tę rolę!”.

I miała rację…

Tak! Wydaje mi się, że dostałam rolę dzięki temu że byłam zupełnie rozluźniona, nie stresowałam się wynikiem castingu.

Czy wcześniej miałaś jakieś doświadczenie przed kamerą?

Całe doświadczenie zgromadziłam podczas studiów. Rozpoczynałam od statystowania w paradokumentach, później pojawiły się propozycje grania epizodów. Po pierwszym roku studiów występowałam w teledyskach, spotach komercyjnych i filmowych projektach ofowych, otrzymałam również możliwość angażu w serialu “Barwy Szczęścia”.

W jaki sposób zacząć swoją przygodę z aktorstwem?

Wydaje mi się że trzeba codziennie próbować swoich sił na nowych płaszczyznach. Moja historia jest idealnym przykładem na to, iż nie trzeba być “urodzonym aktorem”. O tym że chcę zajmować się występowaniem na scenie zdecydowałam dopiero w wieku osiemnastu lat. Polecam zapisać się na kursy aktorskie, nawet kilkutygodniowe zajęcia pozwolą odpowiedzieć sobie na pytanie “Czy ten zawód jest naprawdę dla mnie?”

Jeśli już zdecydujesz, że TAK to najlepiej rozpoczynać od małych planów oraz od statystowania, dzięki takiej pracy można zdobyć naprawdę duże doświadczenie, które zaowocuje w przyszłości.

Alternatywą jest również podjęcie nauki w szkole aktorskiej, należy jednak pamiętać, że aby otrzymać dyplom trzeba być niezwykle wytrwałym, niektóre osoby rezygnują już po pierwszym dniu spędzonym na uczelni.

Jak wygląda codzienne życie „Mai”?

Tak naprawdę 3/4 mojego czasu spędzam na planie zdjęciowym. Atmosfera jest zawsze bardzo przyjemna a cała ekipa to jedna rodzina. Spotykamy się również po pracy co sprawia że mamy ze sobą przyjacielski kontakt. Wieczorami staram się wyciszyć, często maluję.

W jaki sposób przygotowujesz się do swojej roli?

Przy odgrywaniu pierwszych odcinków nie do końca wiedziałam jak kreować moją postać, czy mam być lekko infantylna czy może wejść na granicę absurdu… Po kilku publikacjach odnalazłam swoją drogę i stałam się postacią zdolną do dosłownie wszystkiego. Na planie mam bardzo dużą swobodę i wykonuję zadania specjalne – jako jedyna osoba mogę łamać tzw czwartą ścianę czyli mówić bezpośrednio do kamery.
Wykreowałam postać zupełnie abstrakcyjną, z którą mogą utożsamiać się setki młodych dziewczyn.

Czy grając przez dłuższy okres pewną postać, zaczynasz się z nią utożsamiać?

Staram się zachować dystans. Znam wiele osób ze środowiska aktorskiego, które zostały “wchłonięte” przez swoją rolę dlatego staram sie utrzymać bezpieczną granicę pomiędzy odgrywaniem roli a własnym życiem.

YouTube ma ogromny wpływ na rozwój rynku wideo, czy uważasz, że produkcje internetowe zastąpią programy tv w przyszłości?

Zdecydowanie! Jako młoda dziewczyna praktycznie nie oglądam telewizji. Internet daje mi niezależność oraz swobodę wyboru. Przyszłość na pewno będzie należeć do YouTube’a oraz platform takich jak NETFLIX i SHOWMAX.

Czy Vendo to dla Ciebie też symbol rozwoju i przyszłości?

Uważam, że castingi online to bardzo dobre rozwiązanie. Pamiętam jak jeszcze kilka lat temu jeździłam  na castingi do Warszawy tylko po to żeby nagrać wizytówkę albo usłyszeć na korytarzu, że jednak nie pasuję do tej roli. Traciłam wtedy naprawdę mnóstwo czasu dlatego moim zdaniem Vendo to bardzo duży krok w przyszłość i ułatwienie dla aktorów i osób, które chciałyby występować w produkcjach filmowych/serialowych.

Gdzie widzisz siebie za kilka lat… Internet, TV a może kino?

Moim marzeniem jest film. W internecie chciałabym działać w wolnym czasie ale głównie realizować się w filmach kostiumowych i rolach przedstawiających postaci silnych kobiet.

 

 

Marzysz o roli w serialu? Kliknij TUTAJ i rozpocznij swoją przygodę już dziś!