Często spotkanie z reżyserem może być  stresujące , szczególnie jeśli na recall jedziesz po raz pierwszy w życiu.

W dzisiejszym artykule przedstawimy Wam kilka kwestii, które są niezwykle ważne podczas przygotowania się do spotkania z castingerem.

Strój to Twój klucz do sukcesu

Należy ubierać się z “głową”. Stroje typu dyskotekowego są złym wyborem. Wszelkiego rodzaju wzorzyste bluzki (kropki, paski, ciapki itp.) sprawiają, że nie można się skupić na twarzy osoby castingowanej ponieważ  kolorystyka i wzorzystość postaci kieruje nasz wzrok na jej ubranie. Zalecamy proste ubrania w pastelowych kolorach, które podkreślają cerę i polepszają odbiór postaci.

Zawsze radzę żeby unikać czarnego koloru oraz wszelkich “smutnych odcieni”. Zalecam ubierać kolory pastelowe ponieważ dobrze współgrają z cerą.

Joanna Gaudziak – reżyser obsady

Pozytywne nastawienie

Otwartość i chęć pracy – to główne cechy, które chce widzieć u aktora, który przychodzi do mnie na casting. Sukcesem każdej osoby, która uczestniczy w selekcji jest wspominanie danej postaci po zakończonym castingu. Jeżeli przez kamerę przechodzi kilkadziesiąt lub kilkaset osób to ta jedyna zapamiętana na pewno osiągnie sukces – jeśli nie przy aktualnej produkcji to przy następnej.

W przypadku złej energii pomiędzy castingerem a osobą starającą się o rolę, reżyserowi nie zależy na dobrym nagraniu, wykonuje swoją pracę mechanicznie i nie skupia się na danej osobie.

Natalia El Daghestani – aktorka reklamowa

Mocny makijaż to spory problem

Mocna korekta swojego wyglądu nie wpływa pozytywnie na odbiór reżysera castingu i docelowo klienta. Zdarza się też, że kilkuletnie dzieci przychodzą na casting z pomalowanymi ustami lub oczami – to naprawdę niedopuszczalne.  Naturalność to klucz do sukcesu każdej osoby, która chce występować w produkcjach filmowych.

KRZYSZTOF ŁĄCZAK

Recall to forma pracy – dobrze się do niej przygotuj

 Jeśli szukam wysportowanej dziewczyny to chciałabym żeby przyszła odpowiednio ubrana (np. w leginsy, sportowe obuwie i bluzkę  a nie w długie szpilki i spódniczkę) oraz żeby prezentowała energię odpowiednią do odgrywanej roli.  Trzeba wcielić się w odgrywaną rolę, poczuć “feeling” danej postaci i zarazić nim cały zespół w studiu castingowym.
Joanna Gaudziak – reżyser obsady

 

 

Nadszedł dzień recallu, jak przygotowują się do niego aktorzy?

Przygotowania do recallu zaczynam od rana aby odpowiednio dobrać strój.. Na początku staram się dobrze wczytać w brief i wykreować w sobie postać, której oczekuje reżyser. Przychodząc na casting  zawsze rozmawiam z osobami, które oczekują na swoją kolej – to zmniejsza barierę w studiu, ponieważ nie występuje przed obcymi ludźmi tylko nowo poznanymi znajomymi.

Przed pierwszymi selekcjami bardzo często nagrywałem się samemu w domu. Chciałem sprawdzić w jaki sposób mówię wizytówkę, jak wyglądają moje profile i czy moja dykcja jest zrozumiała. Dzięki “domowym próbom” udało mi się poprawić błędy, które początkowo eliminowały mnie podczas castingu.

Michał Sacharczuk – aktor reklamowy

 

Jeśli chcesz przeżywać emocje związane z uczestniczeniem w recallach to kliknij TUTAJ  i załóż darmowe konto na Vendo! Castingi odbywasz przez aplikację!