Nasze krajowe  kino od kilku lat zmierza w bardzo dobrym kierunku. Polskie produkcje stają się coraz ciekawsze, nie tylko dla widza krajowego, ale również dla międzynarodowych krytyków. Film “Zimna Wojna” w reżyserii Pawła Pawlikowskiego od początku był skazany na sukces… Reżyser, który z dbałością spoglada na każdy detal w swojej kreacji stworzył niezwykle wysoki poziom jakości doceniony nawet przez Nagrodę Akademii  Filmowej (Oscary). W “Zimnej Wojnie” główne role zagrali  Joanna Kulig  oraz Tomasz Kot.

To własnie dzięki doskonałej obsadzie i reżyserii na międzynarodowym poziomie Paweł Pawlikowski mógł odebrać “Złotą Palmę” na festiwalu w Cannes.

Aktorstwo na najwyższym poziomie…

Dzięki “Zimnej Wojnie” kariera naszej aktorki Joanny Kulig zupełnie zmieniła bieg. Podczas rozmowy z Polskim Zarządem funduszu Kretywna Europa usłyszeliśmy, że podczas festiwalu w Cannes oczy największych zagranicznych producentów były skupione właśnie na Joannie.

“Joanna została niezwykle pozytywnie odebrana na festiwalu w Cannes. Drzwi do wielkiej kariery właśnie się dla niej otworzyły”
Kreatywna Europa

Doskonałe odegranie roli Zuli Lichoń (główna bohaterka filmu Zimna Wojna) sprawiło, że zagraniczne media dość zgodnie zaczęły pozytywnie oceniać grę aktorską naszej rodaczki.
Po pokazach w Cannes magazyn „Variety” Joannę Kulig porównał do legendy kina – Jeanne Moreau, nazwał ją też europejską odpowiedzią na Jennifer Lawrence. Polski krytyk, Tadeusz Sobolewski, w recenzji “Zimnej wojny” dla “Gazety Wyborczej”, określił Kulig Kaliną Jędrusik naszych czasów. –  KMAG magazyn 

 

The Playlist o Joannie…

 

Jednak największe wyróżnienie dla Joanny przygotował niezaeżny portal filmowy the Playlist. 4 lipca opublikowano listę najlepszych aktorek, które mogłyby stanąć do walki o najbardziej prestiżową nagrodę czyli o Oscara. Wśród typowanych osób znajdziemy gwiazdy międzynarodowego formatu takie jak Nicole Kidman, Olivia Colman, Amy Adams czy Lady Gaga a wśród nich Joanna Kulig.

 

2019 Best Actress Oscars Predictions

 

Czy Joanna Kulig ma szansę powalczyć o nagrodę z takimi sławami? Tego dowiemy się za kilka miesięcy kiedy zostaną ogłoszone nominacje do Oscarów. Jednego jesteśmy już pewni – Joanna Kulig nie musi martwić się o dalsze role w filmach i mamy na myśli nie tylko produkcje krajowe ale również zagraniczne.

 

Chcesz rozpocząć swoją przygodę aktorską? Zarejestruj się za darmo na VENDO i wybierz projekt, w którym chcesz wystąpić!

 

Artykuł przygotował: Kacper Zieliński