Zarobki zagranicznych aktorów są niebotyczne. Za średnie miesięczne wynagrodzenie Will’a Smitha można kupić odrzutowiec, a Bradley Cooper w 2019 roku otrzymał na swoje konto przelewy o równowartości 180 pensji prezydenta USA.

Super Wynagrodzenia za Super Moce

Niektórzy powiedzieliby, że aby zarabiać “takie” pieniądze trzeba być Superbohaterem. Należy przyznać, że jest w tym sporo racji ponieważ aż 50% najlepiej zarabiających aktorów zawdzięcza swoje wysokie gaże filmom o tematyce fantasy.

Listę 10 najbogatszych aktorów 2019 roku otwiera Will Smith z zarobkami rzędu 35 milionów dolarów.

Miejsce 9 to Paul Rudd znany z takich filmów jak Ant Man i Osa czy Avengers – Koniec Gry.  Jego zarobki w 2019 roku wyniosły 41 milionów dolarów.

8. Chris Evans zarobił 43,5 miliona dolarów. Swoje zarobki zawdzięcza w dużej mierze roli Kapitana Ameryki w serii Avengers.

Miejsce 7 i 6 zajmują Adam Sandler i Bradley Cooper z zarobkami rzędu 57 milionów dolarów.

 

W połowie stawki uplasował się Jackie Chan, który zagrał w aż 5 filmach w 2019 roku zarabiając ponad 58 milionów dolarów

Miejsce tuż za podium zajął Akshay Kumar – Bollywoodzki aktor znany z filmów takich jak np. Mission Mangal. Za swoją pracę otrzymał 65 milionów dolarów.

Trzecie miejsce w rankingu najbogatszych aktorów należy do Robert’a Downey Juniora z wynikiem 66 milionów dolarów

 

Miejsce drugie zajął Chris Hemsworth – odtwórca roli Thora. Jego budżet zwiększył się w tym roku o ponad 76 milionów dolarów…

 

Najwyższą pozycję zajął Dwayne Johnson. Jego zarobki Forbes wyliczył na 89,4 mln dolarów. Prawie czwarta część tej kwoty (23,5 mln dolarów) to gaża za “Jumanji: The Next Level”. Aktor otrzymuje również 700 tys. dolarów za każdy odcinek seriali “Gracze” oraz procent od wpływów blockbusterów, w których występuje