Na świecie żyje ponad siedem miliardów ludzi. Prawie każdy marzył kiedyś o zostaniu aktorem, o przebywaniu w towarzystwie takich gwiazd jak Jennifer Aniston, Brad Pitt czy Julia Roberts. Wiele osób wstydzi się kamery i powtarza „nie mam predyspozycji”. Ale jak naprawdę jest z tymi „predyspozycjami”? Kogo szukają reżyserzy i reklamodawcy?

Odpowiedź na powyższe pytania może Was zaskoczyć. Reżyserzy castingów, domy produkcyjne oraz agencje reklamowe poszukują każdego. Oznacza to, że każdy jest w pewnym stopniu idealnym aktorem/epizodystą. Czasami reklamodawcy i reżyserzy oczekują zgrabnej sylwetki a czasami osób z nadwagą. Liczba produkowanych filmów i reklam w naszym kraju rośnie z roku na rok a co za tym idzie, rośnie również liczba ról do zagrania.

Jeżeli chcesz zostać osobą rozpoznawalną zacznij pracować nad dykcją oraz każdego dnia poszerzaj swoje umiejętności taneczne i językowe – wtedy zwiększysz swoją szansę na wzięcie udziału w reklamie czy filmie fabularnym.

Swoją drogę do kariery rozpocznij od wzięcia udziału w castingach. W XXI wieku możesz to zrobić nie wychodząc z domu. Wystarczy, że zarejestrujesz się na platformie Vendo.tv i stworzysz swój profil. Informacje o trwających castingach otrzymasz na telefon a warunki finansowe i terminowe zaakceptujesz jednym ruchem palca.

Możesz również wybrać tradycyjny sposób uczestniczenia w selekcji aktorskiej. Zarezerwuj sobie około pięciu godzin w ciągu dnia, przyjdź do agencji castingowej i czekaj na odpowiedź reżysera. Aby osiągnąć sukces musisz uczęszczać regularnie na preselekcje aktorskie – najlepiej kilka razy w tygodniu.

Swoje umiejętności możesz poszerzać poprzez zapisanie się do szkoły aktorskiej bądź studium filmowego.

Pamiętaj, że w zeszłym roku w naszym kraju wyprodukowano blisko trzy tysiące reklam. Oznacza to, że w przeciągu jednego miesiąca masz aż 250 możliwości wzięcia udziału w reklamie. Do tego dochodzą produkcje serialowe oraz fabularne. Każdego dnia masz szansę! Uwierz w siebie i zmień swoje dotychczasowe życie!