Występowanie w reklamach i programach TV to świetna zabawa i okazja do zarobienia dodatkowych pieniędzy.

Najbardziej intrygujący może być fakt, że w blisko 80% nagrań uczestniczą osoby, które nie mają doświadczenia aktorskiego. W chwili obecnej największą wartością jest tzw. “nieograny wizerunek” czyli brak jakiejkolwiek rozpoznawalności reklamowej co stwarza ogromną szansę dla osób, które stawiają swoje pierwsze kroki w branży.

Rynek reklamowy jest niezwykle otwarty, czasami zdarza się,  że ludzie bez wykształcenia sprawdzają się lepiej niż absolwenci szkół teatralnych.
Iga Górecka – aktorka

Ile można zarobić?

Stawki są bardzo zróżnicowane i zależą od roli jaką będziemy odgrywać.

 1. Jeśli jesteś statystą czyli osobą, której praktycznie nie widać w kadrze to za dzień pracy zarobisz około 100-200 zł. Dla wielu, praca jako statysta, to etap zapoznania się z warunkami panującymi na planach filmowych/reklamowych i świetna zabawa wśród znajomych i gwiazd.
 2. Epizodysta, czyli osoba odgrywająca rolę mało znaczącą (często są to role nieme), otrzymuje od 500 do 2500 zł za dzień pracy
 3. Role główne to zarobek rzędu 1500-45 000 zł za dzień pracy

 

Czy praca na planie jest trudna?

W przypadku reklamy schemat  działania jest bardzo prosty. Producenci spotów komercyjnych nie wymagają doświadczenia przed kamerą. Wystarczy podjąć wyzwanie uczestnicząc w castingach i stosować się do wytycznych reżysera obsady a później reżysera spotu.

– mówi Agnieszka Wrona (aktorka)

Myślisz o rozpoczęciu przygody aktorskim na wielkim ekranie ale nie wiesz jak zaczać?

Wbrew pozorom otrzymanie roli w wymarzonej reklamie lub serialu może być banalnie proste! W czasach zamawiania taksówki przez aplikację i umawiania się na wizytę u lekarza poprzez stronę internetową, branie udziału w castingach również przeszło metamorfozę! Wystarczy, że masz smartphone z dostępem do internetu i możesz brać udział w castingach do filmów, seriali i reklam z całej Polski!

Hollywood sign

 

 1. Oszczędność czasu i pieniędzy:

  Biorąc udział w catingach online nie marnujesz czasu na oczekiwanie w kolejkach  oraz pieniędzy na dojazd do studia castingowego. Reżyser obsady ogłasza casting, a Ty możesz do niego dołączyć poprzez trzy kliknięcia (akceptacja stawki, terminu i lokalizacji). Następnie przesyłasz filmik według wytycznych, i już bierzesz udział w selekcji. Nie musisz wychodzić z domu lub pracy żeby stworzyć sobie okazję na zarobienie dodatkowych pieniędzy!

 2. Zróżnicowane zlecenia

  Jesteś profesjonalnym aktorem? A może dopiero zaczynasz swoją przygodę z występowaniem przed kamerą? Niezależnie od tego na jakim etapie aktualnie jesteś na Vendo znajdziesz projekty odpowiednie dla siebie. Na platformie zrealizowano już ponad półtora tysiąca castingów – od etiud studenckich po filmy fabularne, seriale i projekty komercyjne, w których stawka za dzień zdjęciowy przekraczała 30 000 zł. XXI wiek to wolność wyboru a Vendo idealnie wpisuje się w ten kanon. Korzystając z aplikacji sam decydujesz w jakich projektach chcesz wziąć udział – możesz nawet negocjować swoją stawkę z producentem – a to wszystko bez wychodzenia z domu!

 3. Możliwość brania udziału w kilkunastu castingach jednocześnie

  Casting stacjonarny oznacza kilka godzin spędzonych w oczekiwaniu do studia, jedną okazję na pokazanie się przed reżyserem oraz 1/200 (czyli około 0,5 %) szansy na to że to właśnie Ty zostaniesz wybrany do tego projektu. Wyobraź sobie, że zamiast odbywania jednego castingu, możesz dać sobie szansę na 5, 10 a może nawet 15 ról… Wszystko dzięki szybkiemu systemowi odbywania castingów online i możliwości nagrywania filmików samemu co oznacza, że sam decydujesz którą wersję swojego nagrania prześlesz do reżysera!

 

Z Vendo korzystać może każdy, jest to portal, który nie wprowadza ograniczeń wiekowych, ponieważ dobrze wiemy, że reklama, film i serial poszukują zarówno starszych osób jak młodych. Niezależnie ile masz lat – możesz spróbować swoich sił przed kamerą!

 

Zacznij przygodę już dziś! Załóż darmowe konto TUTAJ