Film profilowy na Vendo (inaczej zwany filmem wizytówką lub self-tape’em) to najważniejszy element Twojego profilu. To właśnie dzięki nagraniu wideo reżyser obsady jest w stanie przeprowadzić casting online. Zdjęcie profilowe to zdecydowanie za mało, żeby wystąpić w dobrze płatnej lub prestiżowej produkcji

Dlaczego?

Wyobraź sobie, że na Twoje miejsce w filmie czeka 300 osób. Materiały, które spływają do klienta oraz domu produkcyjnego to terabajty danych, które są oglądane tylko w przypadku gdy film wizytówkowy prezentuje osobę, na którą reżyser czekał. Jeżeli nie nagrasz filmiku to bardzo często Twoja osoba może nawet nie być brana pod uwagę przy kompletowaniu tzw shortlisty czyli finalnej listy z osobami branymi pod uwagę przy wyborze.

W przypadku castingów online bardzo często film wizytówkowy jest jedyną wymaganą treścią, którą prezentujesz. Twój profil na portalu castingowym (www.vendo.tv) jest niczym CV, które podajesz pracodawcy. Pamiętaj aby go aktualizować i dbać o jego przejrzystość. Film profilowy/wizytówkowy w dużej mierze decyduje o zapewnieniu Ci roli. Postaraj się aby tło, na którym nagrywasz filmik było jednolite, pokaż swoje profile oraz powiedz kilka słów o sobie – to przyczyni się do pozytywnego odbioru Twojej osoby.

 

Jak go nagrać?

  1. Przedstaw się i opowiedz kilka słów o sobie
  2. Pokaż prawy i lewy profil twarzy
  3. Zaprezentuj swoje dłonie
  4. Jeśli masz taką możliwość – pokaż swoją sylwetkę (ujęcie kiedy stoisz wyprostowany/a)

Pamiętaj aby filmik nie był zbyt długi. Postaraj się aby nie przekraczał 1,5 min.

 

O idelanym filmiku profilowym opowiada Marianna Kowalewska. Sprawdź filmik poniżej i koniecznie nagraj swój filmik jeszcze dziś!