Produkcje reklamowe generują ogromne możliwości zatrudnienia w naszym kraju. W zeszłym roku w Polsce wyprodukowano blisko 3000 spotów komercyjnych, do których zatrudniono kilkadziesiąt tysięcy osób. Zainteresowanie występowaniem w produkcjach reklamowych rośnie z roku na rok ze względu na wysokie zarobki, stosunkowo proste zadania aktorskie oraz bardzo miłą atmosferę podczas pracy.

Branie udziału w spotach reklamowych często wiąże się z o wiele ciekawszymi korzyściami niż tylko wysokie wynagrodzenie. Polskie domy produkcyjne mają biura również poza granicami naszego kraju co oznacza, że biorąc udział w castingu możemy zarobić naprawdę duże pieniądze (nawet 10 000 zł w przeciągu jednego dnia) oraz spędzić kilka dni w bajkowej scenerii (np. w Kapsztadzie).

3000 produkcji komercyjnych generuje średnio około 10 000 sesji castingowych. Jeśli chciałbyś wziąć udział w każdym projekcie to dziennie musiałbyś uczestniczyć w 27 castingach. Aby brać udział w każdym castingu pobierz darmową aplikację VENDO. Jest to jedyny sposób na uczestniczenie w wielu castingach jednocześnie, nie rezygnując ze swoich dotychczasowych zajęć. Do 27 castingów dołączysz w niecałe 10 minut nie odrywając wzroku od telefonu. Jeśli wolisz jednak tradycyjną wizytę w studio castingowym to przygotuj się na długie kolejki. Średni czas oczekiwania na zgranie krótkiego filmiku to około 3-4 godziny co oznacza, że dziennie możesz uczestniczyć maksymalnie w 2 selekcjach.

Casting na platformie Vendo – jak się przygotować?

Po założeniu darmowego konta będziesz otrzymywać powiadomienia (w aplikacji lub mailowo) informujące o dostępnych selekcjach. Aby wziąć udział w castingu zaakceptuj “terminy i warunki” danego projektu oraz (jeśli to wymagane) wgraj filmik zgodnie z wytycznymi. Należy pamiętać o kilku ważnych aspektach, które mogą zadecydować o wyborze Twojej osoby do danej produkcji:

1.Przygotuj się do roli

Nagrywając swój filmik pamiętaj o wcześniejszym przygotowaniu zarówno tekstu jak i swojego wizerunku. Nie czytaj z kartki, postaraj się również nie spoglądać w kamerę. Wypowiadając swoją kwestię wyobraź sobie postać, do której mówisz i zachowuj się tak, jakby kamera nie istniała. Nagranie warto zrealizować na jasnym tle dbając o to aby żadne przedmioty dookoła Ciebie nie zakłócały Twojej sceny.

Zastanawiasz się jak rzeczy założyć aby dobrze występować przed kamerą?? Wszystkie informacje znajdziesz w naszym  filmiku poniżej.

2. Wypełniaj polecenia reżysera zawarte w opisie sceny

Jest to bardzo ważny aspekt, który przez wielu użytkowników jest często pomijany. Należy zwracać uwagę na brief castingowy. Jeśli poszukują osoby o blond włosach i niebieskich oczach to tylko takie osoby powinny aplikować. Jeśli nie pasujesz do określonych wymogów to sprawdź pozostałe selekcje – na pewno znajdziesz idealny projekt dla siebie!

3. Postaraj się poczuć klimat danego castingu/sceny

Przed nagraniem swojego filmiku sprawdź do jakiej roli aplikujesz. Jeśli poszukiwana jest osoba wesoła i “wyluzowana” to postaraj się wykreować sytuację w której własnie tak się poczujesz i dopiero wtedy nagraj swój filmik. Jeśli natomiast poszukują osoby smutnej to przypomnij sobie przykrą sytuację i z takim nastawieniem rozpocznij nagrywanie.

4. Pamiętaj o przygotowaniu filmiku na czas

 

Branża filmowa szczególnie ceni sobie punktualność. Materiały wgrywane po czasie nie będą akceptowane.

5.Nie można się bać i stresować

Pierwszy casting to duże emocje. Nie można jednak okazywać strachu oraz wstydu ponieważ te emocje zupełnie blokują przepływ energii pomiędzy reżyserem a aktorem/epizodystą.
KRZYSZTOF ŁĄCZAK – REŻYSER OBSADY

 

Wiele castingów nie wymaga jednak nagrania specjalnie przygotowanej sceny ponieważ projekt nie jest skomplikowany. Pamiętaj jednak o konieczności nagrania filmiku wizytówki i wstawieniu go na swój profil. Przygotowanie nagrania zajmuje około 5-10 minut a zwiększa Twoje szanse na otrzymanie roli nawet 10 – cio krotnie!

Więcej wskazówek znajdziesz na naszym Facebooku oraz kanale YouTube.

Załóż darmowe konto na VENDO.TV w tej chwili i wybierz projekt, który najbardziej odpowiada Twoim preferencjom!

Do zobaczenia na VENDO.TV