1. Łatwy system castingowy

Castingi jeszcze do niedawna kojarzyły się z długim oczekiwaniem w kolejkach oraz częstym rozczarowaniem, ponieważ po wielu godzinach oczekiwania słyszało się “dziękujemy ale Pan/Pani niestety jednak nie pasuje…”

Rynek na szczęście ewoluuje i przenosi się do sfery online i selekcji prowadzonych przez kamerę Twojego smartphonea. Dzięki aplikacji mobilnej VENDO możesz uczestniczyć nawet w kilkudziesięciu castingach jednocześnie. Co najważniejsze… nie musisz nawet wychodzić z domu lub pracy!

Wystarczy, że wybierzesz casting, który Cię interesuje, zaakceptujesz proponowaną stawkę oraz datę zdjęć i już masz szansę na zarobienie pieniędzy na swoje potrzeby. Niezależnie od tego gdzie mieszkasz i co robisz na co dzień. Na jeden dzień staniesz się lekarzem, adwokatem lub supermenem, daj sobie szansę na realizowanie własnych marzeń!

2. Dobre zarobki

W telewizji i filmie  istnieje jedna, prosta zasada… “Sky is the limit”. Możesz wziąć udział w produkcji ze stawką 1000 zł/ dzień zdjęciowy a możesz zostać zaproszony do reklamy z szerokimi prawami do wykorzystania wizerunku i otrzymasz 100 000 zł za dzień pracy. Wszytsko zależy od tego czy znajdziesz się we właściwym miejscu i właściwym czasie.

  1. Epizody w reklamach-  stawki od 500 zł do około 3000 zł /dzień zdjęciowy  + prawa
  2. Główne role w reklamach – od 2000 zł do około 7000 zł / dzień zdjęciowy + prawa
  3. Sesje zdjęciowe – tutaj stawkę ciężko określić – jest to zazwyczaj kilka tysięcy złotych /dzień zdjęciowy + prawa

3. Otwartość rynku

 

Rynek reklamowy jest niezwykle otwarty, czasami zdarza się,  że ludzie bez wykształcenia sprawdzają się lepiej niż absolwenci szkół teatralnych. – Iga Górecka

Reżyserzy castingów, domy produkcyjne oraz agencje reklamowe poszukują każdego. Oznacza to, że każdy jest w pewnym stopniu idealnym aktorem/epizodystą. Czasami reklamodawcy i reżyserzy oczekują zgrabnej sylwetki a czasami osób z nadwagą. Liczba produkowanych filmów i reklam w naszym kraju rośnie z roku na rok a co za tym idzie, rośnie również liczba ról do zagrania. Szczególnie jeśli jesteś w wieku “everyman” czyli pomiędzy 28 a 45 rokiem życia. Jest to okres, w którym ról jest na tyle dużo, że jeśli tylko wykażemy się dobrymi chęciami i wytrwałością to znalezienie produkcji dla siebie nie jest bardzo trudne.

Reklama i inne produkcje są otwarte na nowe twarze i charaktery dlatego każda osoba jest w tym świecie mile widziana. – Sylwia Korniłowicz

4.Bardzo duże możliwości dalszego rozwoju:

W Polsce kino zaczęło być w modzie. Ludzie częściej oglądają filmy na dużym ekranie i korzystają z platform streamingowych. Oznacza to że popyt na usługi filmowe rośnie a zapotrzebowanie na aktorów jest craz większe.

 

5. Idealny kraj do rozpoczęcia przygody przed kamerą

Polska to idealny kraj do rozwijania swoich zdolności aktorskich w reklamach lub serialach. Nie mówię, że jesteśmy najlepsi i na pewno kariera w Polsce nie równa się z tą w USA czy Wielkiej Brytani ale jeśli chodzi o rynek reklamowy to jesteśmy jednym z liderów w Europie.

Dlaczego?

a) Duża ilość produkowanych spotów – Polskie domy produkcyjne  mają siedziby na kilku kontynentach i często wykonują tzw. projekty serwisowe angażując naszych aktorów i epizodystów do filmów na rynek zagraniczny

b) rozwój szkół filmwych – sieć edukacji filmowej w Polsce rozwija się z roku na rok

c) konkursy dla młodych twórców – w naszym kraju podejmuje się coraz więcej inicjatyw, które mają na celu wsparcie młodych aktorów oraz twórców

Jeśli chcesz rozpocząć swoją przygodę z aktorstwem to kliknij TUTAJ i pobierz darmową aplikację dzięki której możesz odbywać castingi bez wychodzenia z domu!